Jesteś tutaj:-, Inne, Nawigacja, Newsy, Poradniki, Top7-Bezpieczne wakacje – w domu i w podróży

Bezpieczne wakacje – w domu i w podróży

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi czas podróży. Pakujemy się, wsiadamy do samochodu i zostawiamy za sobą większość naszego dobytku. Oczywiście, do którego przez kilka lub kilkanaście dni nikt nie będzie zaglądał. Wakacje to idealny czas dla włamywaczy. Na szczęście istnieje wiele możliwych rozwiązań, które pozwolą nam spokojnie spędzić urlop.

DGM CR D3A 03 2

DGM CR D3A 03

Ubezpieczenie? Tak, proszę! Wykupienie polisy ubezpieczeniowej to zawsze dobre wyjście. Co prawda, cena takiego ubezpieczenia wynosi od kilkuset złotych rocznie, ale pozwala spać spokojnie niezależnie od sytuacji. Taka polisa pozwala nam na „zamortyzowanie” skutków włamania, pożaru lub zalania mienia. Polecamy również spisanie numerów seryjnych oraz zrobienie zdjęć najbardziej wartościowym przedmiotom, jakie posiadamy. Może to ułatwić poszukiwania, jeśli dojdzie do kradzieży.

Blaupunkt HOS 1800 3

Blaupunkt HOS 1800

Skoro nie ubezpieczenie, to może… technologia? Na polskim rynku coraz popularniejsze stają się produkty Smart Home Security. I nie mówimy już tylko o czujkach dymu lub temperatury, które z roku na rok stają się coraz bardziej uniwersalne. W tym momencie możemy zakupić cały system bezpieczeństwa, który posiada szerokokątną kamerę, detektor ruchu, a nawet specjalne czujniki na drzwi i okna. To wszystko zwykle jest kompatybilne z wybraną przez producenta aplikacją, która pozwala na monitorowanie domu z dowolnego miejsca. Jako przykład możemy podać system HOS 1800 od marki Blaupunkt, który posiada wszystkie wymienione elementy, a co najważniejsze jest łatwy w montażu i obsłudze.

Kiedy nasz dom jest już bezpieczny, spokojnie jedziemy samochodem na wyczekiwany przez cały rok urlop. W drodze również mogą czekać na nas niemiłe niespodzianki… Nagle dochodzi do stłuczki. Nic poważnego, jednak nie ma pewności czyja jest wina. Zamiast się kłócić sięgamy do samochodu, wyciągamy wideorejestrator i odtwarzamy nagranie. Bez problemu stwierdzamy, kto zawinił i mamy ewentualny dowód, którego możemy następnie użyć w sądzie. Na rynku znajdziemy wiele rejestratorów samochodowych, np. jeden z tańszych marki DGM. Wideorejestrator CR-D3A zapewnia bardzo dobrą jakość nagrywania oraz posiada funkcję g-sensor, która sprawia, że urządzenie włączy się, np. podczas zdarzenia na parkingu, gdy silnik nie jest uruchomiony. Zatem rejestrator samochodowy może stać się stróżem naszego bagażu podczas całej podróży.

Stare powiedzenie głosi „mądry Polak po szkodzie”. Ale teraz mamy możliwość skorzystania z różnych rozwiązań, które przyczyniają się do poprawienia komfortu życia. Dzięki technologiom, możemy w prosty i niedrogi sposób zadbać o bezpieczeństwo cennych rzeczy pozostawionych w domu oraz w samochodzie. A podczas wakacji po prostu wypocząć.Autor |2018-06-26T12:59:25+02:0026 czerwca 2018 12:59|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Nawigacja, Newsy, Poradniki, Top7|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Anrej 28 czerwca 2018 w 14:26 - Odpowiedz

    Na bezpieczne wakacje warto zabrac dokumenty z clubcardu, choc kolekcjonerskie to przydaja sie bardzo i sa wykonane w wysokiej jakosci 🙂

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.