Jesteś tutaj:-, Prawo, Rynek, Top7-Praca – Accenture otwiera Centrum Technologiczne w Katowicach

Praca – Accenture otwiera Centrum Technologiczne w Katowicach

Accenture oficjalnie otworzyło swoje biuro w Katowicach i planuje dalszy rozwój oddziału oraz intensywną rekrutację nowych pracowników. Firma poszukuje przede wszystkim ekspertów od tematów technologicznych, ponieważ katowicka jednostka działa pod szyldem Advanced Technology Center. Docelowo przewidywane jest zatrudnienie kilkuset osób, na dzisiaj jest ich ponad 100.

Firma Accenture oferuje globalnie usługi i rozwiązania z zakresu konsultingu, nowoczesnych technologii oraz operacji biznesowych. W Polsce obecna jest od 1990 roku. Przez te lata otworzyła siedem lokalnych biur, w których pracuje łącznie ponad 5000 osób. Polska struktura Accenture to część globalnej firmy, obsługującej klientów w 120 krajach, dla których pracuje łącznie ponad 440 000 specjalistów.

Katowicki oddział rozpoczął swoją działalność w lipcu 2017 roku w tymczasowej lokalizacji. Od tego czasu powstało docelowe biuro, które w przyszłości zmieści kilkaset osób. W czerwcu 2018 firma przeprowadziła się do tej nowej siedziby, mieszczącej się w Silesia Business Park przy ul. Chorzowskiej 148. Przenosiny do nowego biura to dla Accenture okazja do zintensyfikowania prowadzonych rekrutacji.

Planujemy dynamiczny rozwój oddziału i poszukujemy talentów, które chcą wspólnie z nami tworzyć katowickie centrum technologiczne Accenture. Poza bardzo dobrą ofertą benefitów pracowniczych, naszą zaletą jest też od dzisiaj przyjazne biuro, w którym wszystkie rozwiązania są ergonomiczne i dedykowane komfortowi pracowników. Pojawiło się w nim wiele zieleni – są to zarówno rośliny przy każdym biurku, jak również zielona altana, która będzie dla nas miejscem relaksu i kreatywnych spotkań.  Zadbaliśmy również o wyjątkowy, śląski design naszej siedziby, który odwołując się do lokalnej tradycji, jest czymś nowym i świeżym w stylistyce przestrzeni biurowej – komentuje Piotr Koszek z Accenture Advanced Technology Center Poland, który odpowiada za stworzenie i rozwój katowickiego oddziału.

Nowa siedziba Accenture jest dla firmy o tyle istotna, że otwiera możliwość zintensyfikowania prowadzonych rekrutacji i dynamicznej rozbudowy zespołu. Poszukiwane są osoby specjalizujące się w obszarze rozwoju oprogramowania, dla których JAVA, PHP, .NET, SAP oraz SQL nie mają tajemnic, podobnie jak pojęcia: design thinking, cloud, AI, intelligent automation, DevOps i Agile. Jednak, co ważne, firma jest otwarta na zatrudnianie nie tylko doświadczonych pracowników, ale też na pozyskiwanie i rozwój młodych talentów. Stąd do aplikowania zaprasza ona również studentów i osoby, które mają już za sobą pierwsze praktyki zawodowe, ale chcą się dalej rozwijać i korzystać z wiedzy bardziej doświadczonych kolegów. Obecnie trwa rekrutacja na stanowiska m.in. Java Team Leader, Full-stack Developer, .Net Tech Lead/Associate Manager, Oracle Database Administrator. Dostępne są również oferty dla praktykantów, którzy chcą postawić pierwsze kroki w branży.

źródło: Accenture  Autor |2018-06-22T08:36:31+02:0022 czerwca 2018 08:36|Kategorie: Newsy, Prawo, Rynek, Top7|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.