Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Prawo, Taryfy, Taryfy komórkowe-UKE wydał pierwsze zgody na dopłaty do roamingu RLaH

UKE wydał pierwsze zgody na dopłaty do roamingu RLaH

21 groszy za minutę połączenia głosowego w roamingu w UE może doliczyć swym klientom Virgin Plus tylko niecałe 6 groszy – wynika z wydanych decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej, dowiedział się serwis TELKO.in.

UKE wydał pierwsze zgody operatorem (Polkomtel, Netia, Premium Mobile, Virgin Mobile Polska) na takie dopłaty już w październiku i listopadzie ubiegłego roku. Urząd udostępnił ich treść TELKO.in, wyłączając jednak z tego niektóre informacje ze względu na tajemnica przedsiębiorstwa, np. osiągane przychody czy marże na usługach roamingowych.

Operatorzy uzyskali takie zgody na rok. Co jednak ciekawe UKE różnicuje maksymalne stawki wysokości opłaty dodatkowej w roamingu, jakie operatorzy mogą nakładać na swych klientów. W przypadku Polkomtela UKE wydał zgodę na dopłaty tylko od trzech usług (bez SMS-ów i MMS-ów). Virgin Mobile Polska może natomiast doliczyć opłaty do trzech usług: połączenia wykonane, wysłane SMS-y i przesyłane dane. Premium Mobile uzyskał natomiast zgodę na dopłaty do czterech usług (bez MMS-ów).

Więcej na ten tema w artykule Dopłaty do roamingu wyższe za głos niż za dane, serwisu serwis TELKO.in

Kan

Autor |2018-01-10T17:04:26+01:0010 stycznia 2018 17:04|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Prawo, Taryfy, Taryfy komórkowe|Tagi: , |3 komentarze

3 komentarze

 1. Can 10 stycznia 2018 w 16:08 - Odpowiedz

  Pomimo że w VM nigdy nie było RLAH to jeszcze pazerna Oliwa żąda dalszych dopłat.

  Miałem kiedyś 8 kart VM (2xBK2012 6xFremium) i po tych zagraniach z RLAH w lipcu 2017 wszystkie przeniosłem do a2mobile i nie żałuję do dziś.

  Teraz to dopiero się zacznie odpływ abonentów od pazernych opów.

 2. Blom 10 stycznia 2018 w 17:54 - Odpowiedz

  Ale to nic nadzwyczajnego. To jest właśnie pułapka niskich cen w kraju.

 3. Go 11 stycznia 2018 w 18:06 - Odpowiedz

  Zgoda na przerzucanie oplat jest nielegalna. Pierszenstwo ma rozporzadzenie RLAH.
  A UKE nie moze przerzucac kosztów na klienta. Jak operator ma problem czyli zbyt wysokie koszty to trzeba negocjowac stawki hurtowe. A teraz za nieudolnosc operatorow zaplaca klienci. I UKE jeszcze daje zieone swiatlo

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile