Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Prawo, Taryfy komórkowe, Telefony-T-Mobile zablokuje telefon, gdy klient zalega z ratami

T-Mobile zablokuje telefon, gdy klient zalega z ratami

Nielojalni Klienci sieci T-Mobile mogą od dziś mieć zablokowane telefony komórkowe, jeżeli nie spłacają w terminie rat za urządzenie, taki zapis został zamieszczony w regulaminach, które obowiązują od 28 kwietnia br. Jednocześnie Biuro Prasowe informuje Telix.pl, że zapis ten dotyczy tylko osób, które w ewidentny sposób próbowały wyłudzić zakupiony sprzęt na raty.

Przypominamy, że podobnie postąpił Polkomtel, operator sieci Plus. Jednak w przypadku sieci T-Mobile Polska, operator będzie zwracał uwagę na to, w jaki sposób dotychczas były spłacane raty i czy klient nie próbował oszukiwać, przy zawarciu umowy i będzie rozpatrywany indywidualnie dla każdego przypadku. – Zapis nie dotyczy klientów, którzy systematycznie spłacają zadłużenie, ale przez przypadek, na przykład będąc na urlopie, czy po prostu przez zapomnienie nie uregulowali kolejnej raty – mówi Konrad Mróz, z Biura Prasowego T-Mobile Polska.

Apeluje także, aby weryfikować kupione urządzenia z drugiej ręki i sprawdzać fakturę z zakupem, czy nie ma na niej zapisu o blokadzie, w przypadku zalegania z ratami.. Jednocześnie dodaje, że „prawo nie działa wstecz” i nabywcy telefonów z T-Mobile, z datą zakupu do dnia 28 kwietnia br. nie muszą obawiać się że ich telefon przestanie działać.

Istotną zmianą, z punktu widzenia abonenta i ewentualnych nabywców telefonów od abonentów, jest wprowadzenie nowych warunków sprzedaży ratalnej, w tym sprzedaży z zastrzeżeniem prawa własności. – Tylko klient, który podpisał z nami umowę, po 28 kwietnia br. i nie płaci rat za urządzenie próbując w ewidentny sposób wyłudzić telefon, może narazić się zablokowanie numeru IMEI.
– podkreśla z nami w rozmowie Konrad Mróz. A kupujący, na rynku wtórnym sprzęt telekomunikacyjny, bez sprawdzenia stosownych dokumentów bierze na siebie odpowiedzialność za skutki, które mogą wystąpić po jego nabyciu. Zakupu używanego telefonu z T-Mobile nie muszą obawiać się nabywcy, bez odpowiedniego zapisu na fakturze.

źródło: wł.

KanAutor |2017-04-28T16:50:00+02:0028 kwietnia 2017 16:50|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Prawo, Taryfy komórkowe, Telefony|Tagi: , , |19 komentarzy

19 komentarzy

 1. Blom 28 kwietnia 2017 w 16:30 - Odpowiedz

  Kolejni genialni. To zastopuje rynek wtórny, nikt nie będzie kupował używek w obawie, że zostaną zablokowane. A to z kolei odbije się na cenach nowych urządzeń z wolnej sprzedaży. Gratuluję Zębatemu i T-Debilom. Jeszcze niech simlocki wprowadzą.

  • Pyramid si 28 kwietnia 2017 w 22:14 - Odpowiedz

   A ktoś ci synku każe kupować Telefon of złodzieja?

 2. Gliwice 28 kwietnia 2017 w 18:16 - Odpowiedz

  simlocki to dobra sprawa…blokada simlock wyłącznie na sieć Tmobile, jestem za!
  Telefon będzie obsługiwał wszystkie sieci prócz tego niemca…szwaba z Bonn.

 3. Nika 29 kwietnia 2017 w 01:26 - Odpowiedz

  No cóż, jak nie spłacasz rat za auto, to też ci go bank zabierze. Tutaj nie ma takich możliwości więc go blokuje. Może nie jest to dobry krok wizerunkowo, ale dyscyplinuje rynek przed słupami, którzy wyłudzają telefony.

 4. olaf 29 kwietnia 2017 w 04:50 - Odpowiedz

  Do: Pyramid si
  Wszyscy sprzedający telefon nabyty w T-Mobile (Plus również) zostali mianowani złodziejami – nawet nie potencjalnymi!

 5. Kris 29 kwietnia 2017 w 08:28 - Odpowiedz

  W związku z większym ryzykiem zakupowym z T-Mobile i PLUSa telefony od nich stanieją na rynku wtórnym. Powinni Ci operatorzy udostępnić bezę imei telefonów nie spłaconych zakupionych w ratach. To by było uczciwe zachowanie.

 6. Nikson 29 kwietnia 2017 w 09:47 - Odpowiedz

  Wyobraźmy sobie że ktoś sprzedaje auto czy dom w kredycie i nie spłaca? No czyste złodziejstwo! Banki zabezpieczają się ograniczeniem własności poprzez wpisy w dowodzie/hipotece i nikogo to nie dziwi. A telefon? Przeca jest zabezpieczeniem kredytu na zakup. Cwaniam STOP ! Płacimy za to wszyscy w wyższych rachunkach za tel – uczciwi sponsorują cwaniaków. Dzięki temu T-mobil obniży ceny bo nie musi cwaniaczków-cebulaczkow kalkulować w cenie.

  • Lucek 30 kwietnia 2017 w 08:00 - Odpowiedz

   Taki naiwny , czy taki lojalny pracownik ?

 7. Hehe 29 kwietnia 2017 w 16:14 - Odpowiedz

  biedne fraudy nie zarobia

 8. Narr 30 kwietnia 2017 w 08:34 - Odpowiedz

  Słuszna decyzja. Czemu inni użytkownicy sieci maja spowodować złodziei? Niech TM blokuje te telefony. Chcesz uniknąć kłopotów, nie odkupuj tel od złodzieja.reszta tekekomiw powinna zrobić tak samo

 9. John Lock 30 kwietnia 2017 w 13:52 - Odpowiedz

  A kto Ci powiedział że każdy sprzedający jest złodziejem?!
  Są ludzie, np.małe firmy, które dostają telefony z wyższej półki za grosze i chcą je sprzedać bo nie lubią gadżetów wolą swoją starą poczciwą Nokię, i w tej sytuacji nikt od nich nie będzie chciał kupić tego telefonu…

 10. tom 30 kwietnia 2017 w 15:28 - Odpowiedz

  Mogą zablokować tylko tym którzy nabyli telefon po 28.04 i zgodzili się na taki regulamin.

 11. Vera 1 maja 2017 w 04:42 - Odpowiedz

  Na takich działaniach wygrywają tylko importerzy chińskiejtandety. Oni zacierają ręce, bo kto kupi brandowane smartfony, które będzie można zablokować

 12. Lucek 1 maja 2017 w 08:26 - Odpowiedz

  To jest tylko złośliwość operatorów wobec niewinnej grupy użytkowników . Pojawiają się tutaj porównania do kredytowanych samochodów czy nieruchomości – tylko , że tam kredytodawcy dążą do przejęcia kredytowanych fantów aby odzyskać choćby część kredytu . Opom to się nie opłaca , więc pozostaje im tylko chęć dokuczenia NIEWINNYM , wtórnym użytkownikom . A przecież opy mają cały aparat prawny i windykacyjny do odzyskiwania niespłacanych kredytów od FAKTYCZNYCH winowajców . Wtórny nabywca ma nikłe szanse na rzetelne sprawdzenie kupowanego aparatu . Nie napisano nawet jaka jest skala zjawiska niespłacania . Takie zabiegi operatorów to nadużywanie swojej dominującej pozycji i nadaje się do UOKiK i RPO .

 13. hadzio 1 maja 2017 w 10:09 - Odpowiedz

  dla mnie nie tylko sluszna decyzja, ale i p4 oraz orange powinni isc sladem t mobile. nie wiem po jakiego grzyba mielibysmy chronić złodziei i cwaniaczkow, którzy nie płaca za telefony. a potem płacimy de facto my, bo starty z tego wynikające musza przeciez pokryć pozostali klienci.

  • Lucek 1 maja 2017 w 21:23 - Odpowiedz

   Myślenie nie boli . Przecież zablokowanie telefonu najczęściej dotyka kupujących w dobrej wierze używane telefony . Nie płacący rat na pewno nie będą oficjalnie protestować , tylko pozbywać się telefonów narażonych na blokadę

 14. Faktura 1 maja 2017 w 11:40 - Odpowiedz

  Myślę, że do pracy możesz spokojnie zabierać ze sobą jakieś świeże [url=https://www.makro.pl/swiat-produktow/owoce-w-makro]owoce[/url]. Ciężko na dobrą sprawę o pełnowartościowy posiłek podczas przerw, gdyż na ogół trwają one zbyt krótko. Mogą to być banany, jabłka, czy gruszki. Wybór na dobrą sprawę jest nieograniczony, więc wybierz to, co smakuje ci najbardziej. Pamiętaj jedynie o tym, by sięgać w sklepie po świeże produkty, gdyż one są najlepsze w smaku, oraz dostarczą nam pełną wartość odżywczą, której oczekujemy.

 15. depo 1 maja 2017 w 12:13 - Odpowiedz

  normalna sprawa. ludzie nie placa i mysla, ze ujdzie im na sucho.

  • Lucek 1 maja 2017 w 21:25 - Odpowiedz

   Dobrze myślą i uchodzi im to na sucho a represje dotyczą głównie kupujących od nich .

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.