Jesteś tutaj:-, Newsy, Prawo, Rynek, Tablety-UOKiK chce podsłuchiwać, czytać e-maile

UOKiK chce podsłuchiwać, czytać e-maile

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów pracuje nad zmianami w przepisach. Wynika z nich m.in. potrzeba wyposażenia Urząd w narzędzia, kojarzące się raczej z działaniami operacyjnymi policji i służb specjalnych — np. zakładanie podsłuchów i przechwytywanie e-maili.

Chcę, by takie zapisy znalazły się w nowelizacji ustawy o służbach specjalnych, której projekt ma w tym roku przedstawić minister Mariusz Kamiński – mówi dla Pulsu Biznesu Marek Niechciał, prezes Urzędu antymonopolowego.

Czytaj więcej na stronie Pulsu Biznesu
Dziś operatorzy telekomunikacyjni muszą udostępnić dane telekomunikacyjne na żądanie policji, ABW, CBA, Kontrwywiadu Wojskowego, Wywiadu Skarbowego, Służby Celnej, Żandarmerii Wojskowej i Prokuratury. Nikt w Polsce nie jest w stanie ocenić skali zapytań służb o nasze dane. Dostęp do danych telekomunikacyjnych bilingów i danych o lokalizacji naszych telefonów komórkowych, a więc o tym, z kim utrzymujemy kontakty i gdzie bywamy, to niebezpieczny precedens. Wprowadzenie obowiązku rejestracji abonentów tzw. telefonicznych usług przedpłaconych, szef MSWiA tłumaczył względami bezpieczeństwa. Swobodny wgląd kolejnych podmiotów, które chcą podsłuchiwać, czytać e-maile, a zapewne też mieć dostęp do naszych biling grozi ujawnieniem danych, które są prawnie chronione.

Kan

Warto przeczytać:
Rejestracja numeru prepaid – dlaczego nie wiesz, że jesteś żabąAutor |2017-01-12T07:25:27+02:0012 stycznia 2017 07:25|Kategorie: Internet, Newsy, Prawo, Rynek, Tablety|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Bary 12 stycznia 2017 w 13:03 - Odpowiedz

    Więc trzeba będzie zmienić skrzynki mailowe. Protonmail, Tutanota, Yandex,

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.