Jesteś tutaj:-, Newsy, Prawo, Tablety-Prowadzisz – rozmawiasz przez telefon, mandat lub sprawdzenie billingu

Prowadzisz – rozmawiasz przez telefon, mandat lub sprawdzenie billingu

120 tys. – tylu kierowców w ubiegłym roku otrzymało mandat za korzystanie w czasie jazdy z telefonu komórkowego. Polacy przyznają, że zdarza im się podczas prowadzenia samochodu zarówno rozmawiać przez telefon (47%), jak i pisać krótkie wiadomości tekstowe (aż 65%). Niestety – jak wynika ze statystyk policyjnych – skala tego zjawiska rośnie.


Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z ważnej rzeczy: korzystanie z telefonu w trakcie jazdy samochodem jest niezgodne z obowiązującym prawem o ruchu drogowym. „Kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku”. Za złamanie przepisu policja wystawia mandat 200 zł i 5 punktów karnych. Tłumaczenia, że opieraniu się głową o szybę, lub że tylko sprawdzaliśmy godzinę, nie uratują nas od mandatu karnego, ponieważ policja chce mieć bezpośredni dostęp online do naszych bilingów – informuje TVN24.

Rozproszenie uwagi kierowcy przez telefony komórkowe i zabawa smartfonem, to przyczyna wielu wypadków samochodowych. Aby móc rozmawiać przez urządzenie mobilne w trakcie jazdy samochodem, warto kupić zestaw głośnomówiący. Na SMS-y należy zaś odpisywać dopiero po zatrzymaniu się na postój, w bezpiecznym miejscu.

źródło: TVN24

Kan

Autor |2017-01-02T07:46:33+01:002 stycznia 2017 07:46|Kategorie: Inne, Newsy, Prawo, Tablety|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile