Jesteś tutaj:-, Internet stacjonarny, Newsy, Prawo, Rynek-Już jutro startuje Forum Zarządzania Internetem

Już jutro startuje Forum Zarządzania Internetem

Wpływ zarządzania internetem na nasze życiowe i zawodowe decyzje, swobodny przepływ danych, cyberbezpieczeństwo i Jednolity rynek Cyfrowy – to tylko niektóre z tematów kolejnej już edycji Forum Zarządzania Internetem, która zaczyna się już jutro (18 października br.) w Warszawie.

Forum jest kontynuacją corocznych warsztatów, które organizowane są od 2014 r. pod hasłem „Sprawdź, kto rządzi Internetem”. Formuła Forum umożliwia wielostronną i otwartą debatę o najważniejszych wyzwaniach oraz szansach, jakie niesie ze sobą rozwój i upowszechnianie się internetu.

W skali globalnej Internet zarządzany jest wielostronnie. Taka też będzie tegoroczna dyskusja w trakcie Forum. Zarówno wśród prowadzących, jak i zaproszonych gości będzie można spotkać przedstawicieli administracji publicznej, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, nauki i środowisk studenckich. W trakcie trzech sesji plenarnych i czterech równoległych uczestnicy Forum poszukają odpowiedzi na aktualne pytania związane z rozwojem sieci, w tym m.in.:

  • czy niedawna prywatyzacja ICANN uczyni Internet bardziej demokratycznym;
  • jakie wyzwania i szanse niesie ze sobą swobodny przepływ danych, czyją własnością są dane i jak wpływa to na ich przenoszalności;
  • czy platform internetowe w wystarczający sposób chronią prywatność konsumentów, czy potrzebna jest w tym zakresie większa transparentność;
  • jak Europa może konkurować z wielkimi platformami Internetowymi i czy regulacje unijne mogą nam to ułatwić, jak zapewnić równe reguły konkurencji pomiędzy platformami a tradycyjnymi przedsiębiorcami;
  • czy internet rzeczy zagraża bezpieczeństwu cyberprzestrzeni;
  • w jaki sposób pogodzić prawo do anonimowości i wolności jednostki z wymogami bezpieczeństwa?

Wstęp na Forum jest bezpłatny. Do udziału w dyskusji zaproszeni są wszyscy, którzy interesują się Internetem w ujęciu technicznym, społecznym, ekonomicznym czy prawnym.

Forum współorganizowane jest przez Ministerstwo Cyfryzacji, Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK), Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN) i Digital Economy Lab Uniwersytetu Warszawskiego (DELab UW).
Informacje na temat Forum Zarządzania Internetem, w tym również formularz rejestracyjny, dostępne są na stronie https://mc.gov.pl/igfpolska.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

KanAutor |2016-10-17T10:25:25+02:0017 października 2016 10:25|Kategorie: Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Prawo, Rynek|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.