Jesteś tutaj:-, Prawo, Rynek-UKE: Nowelizacja planu numeracji krajowej

UKE: Nowelizacja planu numeracji krajowej

Dziś wchodzi w życie Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 30 października 2013 r. w sprawie planu numeracji krajowej dla publicznych sieci telekomunikacyjnych, w których świadczone są publicznie dostępne usługi telefoniczne.

Rozporządzenie zostało ogłoszone 5 listopada 2013 r. w Dzienniku Ustaw. Plan numeracji krajowej to podstawowy dokument, który określa definicje oraz sposób korzystania z krajowych zasobów numeracji w publicznych sieciach telekomunikacyjnych (stacjonarnych i ruchomych). W planie numeracji ustala się formaty numerów oraz schematy ich wybierania, wskaźniki dla poszczególnych stref numeracyjnych, jak również wyróżniki sieci i usług telekomunikacyjnych oraz ich wykorzystanie w numeracji krajowej.

Istotną nowością wprowadzoną w Rozporządzeniu jest numer alarmowy 995 przeznaczony dla wdrażanego przez Komendanta Głównego Policji systemu Child Alert.

Budowa systemu Child Alert to inicjatywa europejska, której celem jest zwiększenie efektywności poszukiwania zaginionych dzieci poprzez zaangażowanie obywateli, mediów oraz organizacji pozarządowych.

Dodatkowe informacje nt. Systemu Child Alert oraz poszukiwania osób zaginionych w Polsce na stronach internetowych MSW oraz Fundacji ITAKA oraz stronie internetowej Systemu Child Alert.

źródło: UKE

Kan

Autor |2013-11-20T09:25:53+01:0020 listopada 2013 09:25|Kategorie: Newsy, Prawo, Rynek|Tagi: , |2 komentarze

2 komentarze

  1. LesH 20 listopada 2013 w 08:34 - Odpowiedz

    Nowy układ abonenckich numeracji telefonicznych? Jakieś konkretne wytyczne numeracyjne?

    • BlasterM 20 listopada 2013 w 08:46 - Odpowiedz

      Proszsz: [url]http://g.ekspert.infor.pl/p/_dane/akty_pdf/DZU/2013/208/1281.pdf[/url]. Miłej lektury 😉

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile