Jesteś tutaj:-, Internet stacjonarny, Newsy, Poradniki, Prawo, Rynek, Taryfy komórkowe, Taryfy stacjonarne-UKE opublikował poradnik użytkownika usług telekomunikacyjnych

UKE opublikował poradnik użytkownika usług telekomunikacyjnych

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej przedstawia prawa i obowiązki konsumenta związane z zawarciem umowy i korzystaniem z publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych.

Kierując się potrzebą zwiększenia dostępności informacji dotyczących zasad świadczenia usług telekomunikacyjnych dla użytkowników końcowych, w tym praw i obowiązków abonentów publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej prezentuje Poradnik dla użytkowników publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych.

Intencją publikacji Poradnika jest wyjście naprzeciw potrzebom osób, które zamierzają podjąć decyzję o skorzystaniu z określonych usług telekomunikacyjnych, jak i tych, które już wykorzystują różne formy komunikacji elektronicznej. Przedstawiane przez dostawców usług oferty stają się coraz bardziej złożone, w szczególności poprzez stwarzanie konsumentom możliwości korzystania z różnorodnych pakietów usług. Dlatego też celem Poradnika jest przedstawienie w sposób przejrzysty praw i obowiązków konsumenta związanych z zawarciem umowy i korzystaniem z usług telekomunikacyjnych.

Poradnik zawiera między innymi odpowiedzi na najczęściej spotykane pytania i problemy konsumentów związane z postanowieniami umowy o świadczenie publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych oraz regulaminów i cenników tych usług, takie jak:

  • jakie dokumenty mogą być potrzebne przy podpisaniu umowy?
  • czy dostawca usług może zakazać korzystania z innych dostępnych na rynku usług telekomunikacyjnych?
  • jakie są warunki zmiany przez abonenta dotychczasowej umowy dokonanej na odległość (np. telefonicznie)?
  • co należy zrobić, gdy jakość usług jest niezadowalająca lub niezgodna z warunkami zawartej umowy?
  • jakie są prawa stron w przypadku rozwiązania umowy z winy dostawcy usług?
  • co należy zrobić, aby przenieść numer?

W pracach nad Poradnikiem uczestniczył Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, w szczególności w zakresie przedstawienia informacji na temat ochrony danych osobowych konsumentów.

Niniejszy Poradnik aktualizuje wcześniejszy Poradnik opublikowany w 2010 roku, dostosowując go do aktualnego stanu prawnego.

Poradnik UKE dla użytkowników usług telekomunikacyjnych: Tutaj

źródło: UKE

Kan

Autor |2013-08-13T18:37:59+02:0013 sierpnia 2013 18:37|Kategorie: Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Poradniki, Prawo, Rynek, Taryfy komórkowe, Taryfy stacjonarne|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. PROZAK 14 sierpnia 2013 w 04:29 - Odpowiedz

    poradnik wart przeczytania, i tak pewnie mało kto to czyta.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile