Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wyraził zgodę na świadczenie przez Gminę Miasto Białystok usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat za pomocą sieci bezprzewodowej.
Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, tzn. megaustawy, samorząd terytorialny może świadczyć usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat albo w zamian za opłatę niższą niż cena rynkowa, pod warunkiem spełnienia określonych wymogów i uzyskania zgody Prezesa UKE.
W dniu 19 kwietnia 2013 r. Prezes UKE wydał decyzję wyrażającą zgodę na świadczenie przez Gminę Miasto Białystok usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat za pomocą sieci bezprzewodowej, określającą zakres i warunki świadczenia przez Gminę Miasto Białystok usługi dostępu do Internetu w części dotyczącej 700 gospodarstw domowych wyłonionych w ramach projektu „Cyfrowy Białystok – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Białegostoku”.
Decyzją Prezesa UKE został ustalony zakres i warunki świadczenia tej usługi:
1) obszar, na którym będzie świadczona usługa dostępu do Internetu bez pobierania opłat będzie obejmował teren miasta Białystok;
2) funkcjonowanie sieci bezprzewodowej będzie zgodne z warunkami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Transportu w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia radiowego;
3) warunki świadczenia usługi będą zgodne z warunkami Projektu „Cyfrowy Białystok – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Białegostoku”, w ramach działania 8.3 – „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion” osi priorytetowej 8. Społeczeństwo informacyjne – zwiększenie innowacyjności gospodarki” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013”.
Jednocześnie w tej samej decyzji Prezes UKE umorzył postępowanie administracyjne w części dotyczącej wyrażenia zgody na świadczenie usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat w 100 gminnych jednostkach organizacyjnych podległych Gminie Miasto Białystok, określonych w załączniku do decyzji.
źródło: UKE
Kan
Echh logika Kale’go… To aż zgoda UKE-go była potrzebna? Racja, przecież to uderza komercyjnych dostawców po kieszeni 🙁 Mam nadzieję, że w e@poce białostoccy urzędnicy nie musieli po tę zgodę jeździć do Wawy i poczuć się jak maleńcy petenci, pokornie miętoląc w dłoniach swe czapki. 😀 Wszysto poszło emalią, faksem albo pocztą. Czy postąpią podobnie inne miasta i gminy? Może coś usłyszymy?…
Kurde a możne by tak prad dali za free albo wode. Nie ma to jak ebac i tłamsic lokalnych przedsiębiorców…
Bez demagogi . Pieniądze nie wydane na internet zostaną wydane na inne usługi . Inni zwiększa obroty i zatrudnią pracowników. Podatki wpłyną do kasy państwa zawsze a przy okazji poprawi się wizerunek tegoż Państwa.
Cóż mogę doradzić. Przekwalifikować się lub przebranżowić . Taka zawsze radzą zwalnianym pracownikom pracodawcy. Trzeba być aktywnym na rynku.
To moze za darmo chleb? piekarnie zwieksza obroty zatrudnia pracownikow i nikt nie bedzie glodny?
@Lisa…………………..
Internet jest za darmo dla klienta końcowego ale to nie znaczy że nic nie kosztuje. Ktoś za to płaci i ktoś to obsługuję . Zapewne nie Ty obsługujesz , skoro masz problem. Zresztą można przypuszczać że internet może być tak tani że właściwie więcej kosztuje sama płatna dystrybucja niż on sam . Pewnie podobnie to wygląda jak z handlem wodą mineralną .
Co do chleba niezły pomysł . Znajdź kogoś kto będzie za niego płacił i możesz piec i rozdawać. A swoją drogą paradoks. Ktoś finansuje darmowy internet ale nikt nie robi tego z chlebem. Ale pewnie dlatego że internet[ten bezpłatny] jest dobrem którego nie można zmagazynować i redystrybuować czego nie można powiedzieć o chlebie :).
Polski „przedsiębiorca” zapewne zraz by znalazł sposób jak na takim darmowym chlebie zarabiać .