Jesteś tutaj:-, Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Wpłata gotówki na konto dostępna dla kart Visa za pośrednictwem terminali

Wpłata gotówki na konto dostępna dla kart Visa za pośrednictwem terminali

Dzięki nowo dodanej funkcji Visa Direct Cash Deposit posiadacze kart Visa mogą teraz wpłacać pieniądze na swoje konta bankowe w sklepach Żabka, Empik oraz Papiernik by Empik. Popularność tego rozwiązania potwierdza badanie przeprowadzone na zlecenie Fiserv Polska S.A., działającego pod marką PolCard from Fiserv, z którego wynika, że prawie co trzeci Polak (31 proc.) uważa tę funkcję terminala płatniczego za atrakcyjną.

PolCard from Fiserv udostępnia pełen pakiet możliwości płatniczych na swoich terminalach. Marka pozwala rozszerzyć ofertę usług dodatkowych w sklepach i punktach usługowych – od niedawna mogą one zaoferować klientom opcję zarówno wpłat pieniędzy na kartę, jak i wypłat środków z karty. Visa Direct, dzięki której posiadacze kart debetowych Visa mogą wpłacać pieniądze na swoje konto za pośrednictwem terminali PolCard from Fiserv w sklepach Empik oraz Żabka, wymaga podania sprzedawcy kilku niezbędnych danych wpłacającego.

 

– Visa cały czas inwestuje w technologie i infrastrukturę bezpieczeństwa, by konsumenci mogli zaufać, że zarówno tradycyjne płatności, jak i innowacyjne usługi takie jak Visa Direct będą działały poprawnie. Największymi zaletami dla korzystających z Visa Direct jest szybkość działania, prostota, bezpieczeństwo, ale też globalny zasięg. Jak pokazują nasze dane tylko w minionym roku fiskalnym dzięki tej usłudze zrealizowano 5,9 mld transakcji – mówi Katarzyna Zubrzycka, dyrektorka działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa.

 

Jak działa Visa Direct? Po zgłoszeniu do sprzedawcy chęci wpłaty i kwoty, wpłacający podaje swoje dane oraz okazuje dokument tożsamości w celu prawidłowej identyfikacji oraz uniknięcia pomyłek. Rozwiązanie jest w pełni zgodnie z przepisami o przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Następnie klient przekazuje gotówkę kasjerowi. Osoba wpłacająca przykłada kartę płatniczą do terminala i akceptuje operację kodem PIN karty. Po zrealizowaniu wpłaty klient otrzymuje od sprzedawcy wydruk potwierdzający transakcję.

Uwzględniając 1,5 mld portfeli cyfrowych, obecnie Visa Direct łącznie pomaga zapewnić dostęp do prawie 7 mld kart, rachunków i portfeli cyfrowych, w ponad 190 krajach. Obsługuje 160 walut, łącząc się z 16 sieciami kartowymi, 66 krajowymi Automatycznymi Izbami Rozliczeniowymi (ACH), 11 sieciami płatności natychmiastowych (RTP) i pięcioma bramkami płatniczymi .

 

Polacy są zainteresowani usługą wpłaty pieniędzy na konto

Terminal to urządzenie, które posiada wiele dodatkowych funkcji. PolCard from Fiserv zapytał Polaków, które z nich postrzegają jako najbardziej atrakcyjne. Prawie co trzeci badany (31 proc.) wskazał wpłatę pieniędzy na konto na terminalu. Dzięki wdrożeniu tej możliwości usługa będzie od teraz możliwa dla użytkowników kart Visa.

 

– Nasza usługa jest alternatywą dla transakcji we wpłatomatach. Stanowi również odpowiedź na oczekiwania klientów i jest rozszerzeniem dostępności usługi wpłat pieniędzy za pośrednictwem terminala. W związku z dużym zainteresowaniem pracujemy obecnie nad bezpłatną aplikacją mobilną, za pomocą, której klient będzie mógł wcześniej potwierdzić tożsamość, co znacznie przyspieszy cały proces wpłaty – mówi Krzysztof Polończyk, prezes zarządu Fiserv Polska S.A.

 

Autor |2023-01-03T10:58:48+01:003 stycznia 2023 11:00|Kategorie: Finanse, Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile