Jesteś tutaj:-, Finanse, Inne, Internet, Newsy, Płatności, Rynek-Visa współpracuje z branżą elektromobilności w Polsce – Celem jest wsparcie rozwoju standardu płynnych płatności w punktach ładowania

Visa współpracuje z branżą elektromobilności w Polsce – Celem jest wsparcie rozwoju standardu płynnych płatności w punktach ładowania

  • By zapewnić konsumentom większą wygodę i wybór w punktach ładowania samochodów elektrycznych Visa kontynuuje swoją współpracę z branżą elektromobilności, wspierając wdrożenie standardu interoperacyjnych płatności.
  • Visa stanie się pierwszym reprezentantem branży usług finansowych i płatniczych, który dołączy do Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA), organizacji branżowej kreującej rynek elektromobilności i technologii wodorowych w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
  • Poprzez członkostwo w PSPA Visa chce wzmacniać rozwój elektromobilności w Polsce oraz w innych krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej, w których PSPA jest aktywna.

Visa kontynuuje wysiłki dążące do wdrożenia standardu płynnych i interoperacyjnych płatności w punktach ładowania pojazdów elektrycznych (EV) w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Kieruje się przekonaniem, że branża ładowania pojazdów elektrycznych powinna odpowiedzieć na potrzebę zapewnienia konsumentom swobodnego wyboru metody płatności. Może być to osiągnięte przede wszystkim dzięki przyjęciu rozwiązań opartych na interoperacyjnych płatnościach typu open-loop.

Nie ma obecnie szeroko rozpowszechnionego standardu płatności w punktach ładowania samochodów elektrycznych, którymi może kierować się branża. W rezultacie konsumenci w Europie, w tym w Polsce często są zmuszeni do korzystania z jednej opcji (na przykład zarejestrowania się w określonej aplikacji lub programie dostawcy usług ładowania). W niektórych sytuacjach mogą nawet nie być w stanie w ogóle naładować pojazdu, ponieważ nie mają wykupionego odpowiedniego abonamentu.

Celem Visa jest wprowadzenie zmian korzystnych dla konsumentów, współpracując z producentami punktów ładowania pojazdów elektrycznych i innymi liderami branżowymi. Ma to pozwolić na identyfikację barier dla wprowadzenia interoperacyjnych płatności zbliżeniowych, a szerzej – cyfrowych płatności. Drugim celem jest wypracowanie odpowiednich rozwiązań pozwalających na upowszechnienie dostępu do nich.

Visa jako pierwsza firma z branży usług finansowych i płatniczych stanie się pełnoprawnym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych. PSPA działa na rzecz ukształtowania odpowiedniego otoczenia gospodarczego i prawnego, pozwalającego na dynamiczny rozwój zero- i niskoemisyjnych technologii w transporcie. Organizacja zrzesza ponad 190 przedsiębiorstw i współpracuje z przemysłem, administracją i społeczeństwem, między innymi w krajach Europy Środkowo-Wschodniej takich jak, Czechy, Słowacja, Litwa, Rumunia, Bułgaria, Estonia i Węgry.

 

– Uważamy, że rozpowszechnienie pojazdów elektrycznych jest kluczowe do osiągnięcia europejskiego celu neutralności węglowej. Jeśli jednak chcemy, by ludzie wybierali elektromobilność, musimy wyjść naprzeciw ich potrzebom i zapewnić by każdy mógł płacić tak jak chce za ładowanie pojazdów elektrycznych. W tej chwili nie mają takiej możliwości. Dążymy do tego, by to zmienić i dać konsumentom wolność wyboru, na którą zasługują – powiedziała Katarzyna Zubrzycka, Dyrektorka działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa. – Chcemy współtworzyć rozwiązania odpowiadające na to wyzwanie oraz wspierać edukację w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce. Cieszymy się, że dołączamy do grona członków PSPA, ponieważ pozwoli nam to na aktywne uczestnictwo w toczącej się debacie.

– Liczba podmiotów świadczących usługi ładowania cały czas się zwiększa, a wraz z nią liczba aplikacji mobilnych, które muszą posiadać kierowcy samochodów elektrycznych, chcąc swobodnie podróżować po Polsce. Dlatego niezbędne są działania na rzecz ujednolicenia sposobu opłat oraz wprowadzenia jak największych ułatwień związanych z korzystaniem z sieci ładowania pojazdów elektrycznych. Współpraca Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych z Visa – jednym ze światowych liderów płatności cyfrowych – ułatwi podjęcie skutecznych działań pozwalających na realizację tych celów – podkreślił Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.Autor |2022-09-12T15:06:42+01:0012 września 2022 16:30|Kategorie: Aplikacje, Finanse, Inne, Internet, Newsy, Płatności, Rynek|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.