Jesteś tutaj:-, Finanse, Newsy, Płatności, Rynek, Wydarzenia-Salvador pierwszym na świecie krajem, który zalegalizował Bitcoin jako oficjalny środek płatniczy

Salvador pierwszym na świecie krajem, który zalegalizował Bitcoin jako oficjalny środek płatniczy

Parlament Salwadoru przyjął ustawę, która utożsamia kryptowalutę jako oficjalny środkek płatniczy. W ciągu trzech miesięcy, w tym małym kraju Ameryki Środkowej, powstanie infrastruktura, umożliwiająca przyjmowanie takich płatności. Zostało to zgłoszone na twitterze Parlamentu.

 

Na sesji została przyjęta ustawa, zgodnie z którą w Salwadorze Bitcoin stanie się legalną walutą – mówi się w komunikacie.

 

 

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele już poinformował, że podpisze dokument w najbliższym czasie, po czym ten wejdzie w życie. Podkreślił, że kryptowaluta będzie prawnym środkiem płatniczym, tak samo jak dolar amerykański.

Rząd planuje również stworzyć oficjalny portfel kryptograficzny, w którym będą przechowywane bitcoiny o wartości 150 milionów Dolarów, aby zagwarantować możliwość natychmiastowej wymiany kryptowaluty na Dolary.

Wcześniej anonimowi hakerzy wypowiedzieli wojnę amerykańskiemu przedsiębiorcowi i szefowi firmy Tesla Elonowi Muskowi z powodu wpływu na Bitcoin za pomocą prowokacyjnych oświadczeń na Twitterze. Według nich, Musk traktuje inwestycje zwykłych obywateli z lekceważeniem. W oświadczeniu „Anonymous” zauważyli, że szef Tesli „napadami złości” naśmiewa się z inwestorów. Więcej o kryptowalutach na btcloopholepro.com/bg

22 maja Musk napisał na twitterze, że teraz trwa „walka” pomiędzy papierowymi pieniędzmi a kryptowalutą. Według niego, jest po stronie ostatniego.

Autor |2021-06-14T17:04:01+02:0014 czerwca 2021 17:03|Kategorie: e-Handel, Finanse, Newsy, Płatności, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.