Jesteś tutaj:-, Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Nowy okres świadczeniowy w programie Rodzina 500+. Wniosek w bankowości internetowej Banku BNP Paribas złożysz już od 1 lutego

Nowy okres świadczeniowy w programie Rodzina 500+. Wniosek w bankowości internetowej Banku BNP Paribas złożysz już od 1 lutego

Począwszy od 2021 roku prawo do świadczenia wychowawczego w ramach programu Rodzina 500+ będzie ustalane na roczny okres trwający od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego. Wnioski o świadczenie w najbliższym okresie, rozpoczynającym się 1 czerwca 2021 r. można składać w systemie bankowości internetowej GOonline Banku BNP Paribas już od 1 lutego.

Wniosek Rodzina 500+ można wygodnie wypełnić i wysłać online za pośrednictwem systemu bankowości internetowej GOonline. Można go złożyć tylko w swoim imieniu. Po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu do zakładki „e-Urząd” wystarczy wybrać „Wniosek Rodzina 500+” i wypełnić go zgodnie ze wskazówkami. W ciągu 24 godzin od złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku, na wskazany w nim adres e-mail przyjdzie Urzędowe Potwierdzenie Odbioru, wysłane przez właściwy organ prowadzący w gminie.

 

– Za pośrednictwem systemu bankowości internetowej GOonline można załatwić wiele bieżących spraw i formalności szybko i bez wychodzenia z domu. Klienci cenią sobie możliwość składania wniosków o 500+ właśnie w taki sposób. Od momentu wprowadzenia wniosku w 2016 roku obserwujemy, że liczba Klientów, którzy z niego korzystają rośnie – mówi Jarosław Mastalerz, dyrektor Departamentu Rozwoju Kanałów Cyfrowych w Banku BNP Paribas. – To rozwiązanie nie tylko wygodne, ale i bezpieczne. Zarówno wniosek, jak i załączniki są trwale usuwane z serwerów banku po wysyłce. Dlatego zachęcamy, aby wydrukować i zachować wypełniony wniosek. Można go pobrać tylko raz, od razu po jego wysłaniu, w ramach tej samej sesji logowania – przypomina Jarosław Mastalerz.

 

Tak jak przy poprzednich okresach świadczeniowych, punktualność popłaca. Osoby, które złożą wniosek do końca kwietnia, otrzymają świadczenie najpóźniej do 30 czerwca br. Ci, którzy złożą wniosek w czerwcu, otrzymają świadczenie najpóźniej w sierpniu wraz z wyrównaniem liczonym od początku czerwca. Natomiast jeżeli wniosek na nowy okres zostanie złożony po 30 czerwca 2021, to świadczenie wychowawcze nie będzie wyrównywane za okres od 1 czerwca, ponieważ będzie przysługiwało dopiero od miesiąca złożenia wniosku.

Zgodnie z zasadami programu Rodzina 500+, możliwość złożenia wniosku przez Internet mają Klienci, których tożsamość została zweryfikowana przez pracownika banku w oddziale, zatem nie mogą  z niej skorzystać posiadacze kont zakładanych zdalnie, o ile nie skorzystali nigdy z obsługi w oddziale.

Program Rodzina 500+ to systemowe wsparcie polskich rodzin. Z pomocy państwa w wychowaniu dzieci korzystać mogą rodzice oraz opiekunowie dzieci, które nie ukończyły jeszcze 18. roku życia.

Autor |2021-02-01T10:32:13+01:001 lutego 2021 10:32|Kategorie: Finanse, Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile