Jesteś tutaj:-, Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Bank BNP Paribas jako pierwszy w Polsce zaoferuje rozłożenie płatności kartą na raty już w sklepie

Bank BNP Paribas jako pierwszy w Polsce zaoferuje rozłożenie płatności kartą na raty już w sklepie

Bank BNP Paribas, we współpracy z Mastercard i firmą Polskie ePłatności, udostępni usługę „Płać w ratach”. Klienci Banku jako pierwsi w Polsce będą mieli szansę rozłożyć na raty płatność dokonywaną kartą już przy sklepowej ladzie lub w sklepie online. Minimalna kwota takiej transakcji to 400 złotych. Usługa w sklepach stacjonarnych jest już dostępna.

Rozwiązanie jest proste w obsłudze. Klienci Banku BNP Paribas, przy płatności powyżej 400 złotych dokonywanej kartą Mastercard, będą mogli rozłożyć ją na raty wykonując zaledwie kilka kliknięć na klawiaturze terminala w sklepie stacjonarnym. W przypadku zakupów online, odpowiednia opcja będzie dostępna na ekranie komputera, tabletu lub smartfona. W pierwszej kolejności usługa będzie realizowana w sklepach obsługiwanych przez Polskie ePłatności..

 

– Jako pierwsi umożliwiliśmy umawianie wizyt w oddziałach banku za pomocą aplikacji Booksy. Teraz, wspólnie z Mastercard, wprowadzamy pionierskie rozwiązanie, które ułatwi elastyczne zarządzanie własnym budżetem. Możliwość podjęcia decyzji o rozłożeniu płatności na raty w momencie zakupu, w niespotykany dotąd sposób, łączy funkcjonalności karty kredytowej i kredytu ratalnego – komentuje Robert Mańczak, Dyrektor Departamentu Strategii Produktów i Cross-sell Consumer Finance w Banku BNP Paribas.

– Dzięki usłudze ‘Płać w ratach’ konsument może rozłożyć płatność na raty, podejmując decyzję o tym w momencie zakupu, bez konieczności wypełniania dokumentów czy czekania na decyzję kredytową. Dzięki połączeniu możliwości, jakie mają bank, sprzedawca detaliczny i Mastercard, konsument otrzymuje rozwiązanie prostsze i wygodniejsze niż podobne oferty dostępne dotychczas na rynku. Dzięki temu karta płatnicza staje się jeszcze bardziej uniwersalna. Dziś już nie tylko może dawać dostęp do programu lojalnościowego czy być biletem komunikacji miejskiej, ale też pozwala łatwo i szybko rozłożyć płatność na raty – dodaje Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku  w polskim oddziale Mastercard Europe.

 

Jak rozkładanie płatności na raty będzie działało w praktyce? Jeśli kwota do zapłacenia przekroczy 400 złotych, a klient Banku użyje karty Mastercard, na ekranie (terminala, komputera, tabletu lub smartfona) pojawi się możliwość rozłożenia płatności na 3, 6 lub 12 rat miesięcznych. Po wyborze najdogodniejszej opcji, użytkownik zobaczy łączną kwotę do spłaty i wysokość pierwszej raty. Potwierdzenie zielonym przyciskiem wiąże się ze zgodą na rozłożenie spłaty. Kredytu udziela Bank BNP Paribas na określonych przez siebie warunkach finansowych.Autor |2020-11-30T12:22:39+01:0030 listopada 2020 12:22|Kategorie: Finanse, Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.