Jesteś tutaj:-, Płatności, Rynek, Top7-SkyCash z licencją niekartowego schematu płatniczego

SkyCash z licencją niekartowego schematu płatniczego

SkyCash Poland S.A. decyzją Prezesa Narodowego Banku Polskiego otrzymał licencję na prowadzenie niekartowego schematu płatniczego.

Procedura administracyjna zainicjowana przez SkyCash Poland S.A. była związana z wejściem w życie nowelizacji ustawy o usługach płatniczych. Pozytywna decyzja Prezesa NBP została wydana 26 czerwca 2018. Licencja na prowadzenie „Schematu Płatniczego SkyCash” jest potwierdzeniem, że SkyCash zapewnia bezpieczeństwo i stabilność transakcji. Do dotychczasowego nadzoru sprawowanego przez KNF z tytułu posiadania przez spółkę statusu Krajowej Instytucji Płatniczej, dołączył nadzór Narodowego Banku Polskiego.

– To dla nas bardzo ważne wydarzenie. Bardzo się cieszymy, że SkyCash uzyskał licencję jako trzeci w Polsce, obok takich podmiotów, jak Diners Club czy Polski Standard Płatności. To dowód, że jesteśmy w ścisłej czołówce polskiej branży fintech, jednocześnie spełniając wyśrubowane wymagania stawiane przed instytucjami płatniczymi – powiedział Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash Poland S.A.

To kolejna dobra informacja dla SkyCash w ostatnim czasie. Na początku czerwca podczas gali Cashless Fintech Evening powered by Mastercard spółce została wręczona nagroda Fintech Roku 2018.

O aplikacji SkyCash

Z aplikacji SkyCash korzysta już ponad 2 000 000 użytkowników, którzy mają dostęp do biletów kolejowych i komunikacji miejskiej, a także mogą płacić za parkowanie w ponad 60 miastach.

Aplikację SkyCash można pobrać za darmo w Google Play i App Store, jak również po wpisaniu w przeglądarce internetowej telefonu adresu skycash.comAutor |2018-06-28T20:56:58+02:0029 czerwca 2018 06:54|Kategorie: Newsy, Płatności, Rynek, Top7|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.