Jesteś tutaj:-, Płatności, Rynek-BZ WBK – Garmin Pay dla użytkowników kart Visa

BZ WBK – Garmin Pay dla użytkowników kart Visa

Użytkownicy kart Visa wydanych przez Bank Zachodni WBK mogą już płacić zbliżeniowo zegarkami Garmin z funkcją Garmin Pay. Płatności takie można realizować we wszystkich terminalach zbliżeniowych w Polsce i na świecie. Rozwiązanie Garmin Pay wykorzystuje tokenizację Visa

Od kwietnia br. kartami Visa wydanymi przez Bank Zachodni WBK można płacić zbliżeniowo za pomocą zegarków marki Garmin z funkcją Garmin Pay. Szybkie, wygodne i bezpieczne płatności zbliżeniowe smartwatchem są możliwe dzięki wykorzystaniu tokenizacji Visa, która pozwala bankom na łatwe udostępnianie konsumentom nowoczesnych rozwiązań płatniczych dostarczanych przez zewnętrzne firmy. Jak wynika z badania Visa1, niemal 90% respondentów w wieku od 18 do 34 lat – tzw. milenialsów – uważa, że do 2020 r. będzie zarządzać pieniędzmi lub dokonywać płatności głównie z wykorzystaniem smartfonu, tabletu lub urządzenia ubieralnego.

Naszym celem jest zapewnienie użytkownikom kart Visa możliwości dokonywania wygodnych i bezpiecznych płatności cyfrowych za pomocą dowolnego urządzenia i z dowolnego miejsca na świecie. Niemal 90%1 badanych Polaków płaciło już zbliżeniowo, dlatego wierzymy, że nowe rozwiązanie spotka się z ich zainteresowaniem” – komentuje Jakub Kiwior, dyrektor generalny na Polskę i Węgry, Visa. „Udostępnienie Garmin Pay przez Bank Zachodni WBK użytkownikom kart Visa było możliwe dzięki wcześniejszemu wdrożeniu przez bank tokenizacji Visa – za jej sprawą wprowadzanie tego typu rozwiązań na rynek staje się dla banków dużo łatwiejsze i możliwe do zrealizowania w krótkim czasie” – dodaje Jakub Kiwior.

Aby rozpocząć płacenie z Garmin Pay, klienci Banku Zachodniego WBK muszą zainstalować na swoim smartfonie aplikację Garmin Connect Mobile, połączyć zegarek Garmin z aplikacją i dodać do niej swoją kartę Visa. Karta zostanie zamieniona na bezpieczny token przez system tokenizacji Visa i umieszczona w tzw. bezpiecznym elemencie w zegarku. Jeżeli podczas dokonywania płatności telefon użytkownika będzie zsynchronizowany i połączony z zegarkiem Garmin, na ekranie urządzenia wyświetli się powiadomienie na jej temat.

Płacenie z Garmin Pay jest wyjątkowo łatwe i szybkie – wystarczy wybrać na zegarku Garmin funkcję portfela, podać kod ustalony podczas aktywacji portfela i w ciągu 60 sekund zbliżyć zegarek do terminala. W ciągu doby można dokonywać następnych płatności bez ponownego podawania hasła pod warunkiem, że zegarek pozostanie założony. Jeżeli jednak w tym czasie zegarek przestanie monitorować nasze tętno – np. po zdjęciu go z ręki – to przy kolejnej transakcji zostaniemy poproszeni o podanie kodu” – komentuje Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin Polska.

Zależy nam na tym, aby nasi klienci mieli dostęp do wielu rozwiązań płatniczych – obecnie oferujemy najwięcej rodzajów płatności mobilnych na rynku. Teraz, jako pierwsi w Polsce, wprowadziliśmy płatności Garmin Pay, które są doskonałym rozwiązaniem dla osób aktywnych, uprawiających sporty. Dzięki Garmin Pay użytkownicy kart Visa w Banku Zachodnim WBK zyskują możliwość płacenia zbliżeniowo nie tylko kartą czy smartfonem, ale również zegarkiem” – podsumowuje Błażej Mika, dyrektor departamentu produktów płatniczych i relacji z partnerami w Banku Zachodnim WBK.

Płatności zbliżeniowe z Garmin Pay można realizować we wszystkich terminalach w Polsce i na świecie obsługujących płatności zbliżeniowe i mobilne. Terminale te stanowią dzisiaj już prawie 100% urządzeń2 akceptujących płatności bezgotówkowe w kraju.

Czytaj też: Garmin vivoactive 3 – płatności zbliżeniowe na nadgarstku

źródło: Visa Inc.Autor |2018-04-17T11:30:34+02:0016 kwietnia 2018 13:08|Kategorie: Newsy, Płatności, Rynek|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.