Jesteś tutaj:-, Newsy, Płatności, Promocje, Rynek-Allegro – dodatkowe Monety za płatności BLIKIEM

Allegro – dodatkowe Monety za płatności BLIKIEM

Od ponad roku klienci Allegro.pl mogą zbierać wirtualne Monety, kupując produkty z ofert oznaczonych ich ikoną, a następnie wymieniać je na kupony zakupowe. Właśnie rusza promocja, w ramach której dodatkowe Monety trafią na konta tych osób, które w serwisie zapłacą BLIKIEM.

Allegro.pl wspólnie z Polskim Standardem Płatności zachęca klientów do płatności mobilnych BLIK. Właśnie ruszyła akcja promocyjna, związana ze znanymi już klientom Allegro Monetami, które można wymieniać na kupony zakupowe. Od teraz dodatkowe Monety trafią na konto kupującego po zrealizowaniu płatności BLIKIEM.

Monety Allegro są jednym z najefektywniejszych w Polsce narzędzi zwiększających satysfakcję klientów z zakupów. 86 proc. klientów Allegro zna ten program, 36 proc. stale szuka ofert z Monetami, a aż 20 proc. uczestników programu kupuje wyłącznie w ofertach, w których są  Monety. Jednocześnie jest to bardzo przejrzysty program bonusowy: 1 moneta zamienia się na 1 zł i nie ma tu żadnych wyjątków. Połączenie bonusowych Monet z wygodą płatności przez BLIK to kolejna korzyść dla ponad 17 milionów klientów Allegro odwiedzających serwis każdego miesiąca – mówi Michał Markowski, business growth manager Allegro.

Za pierwszą transakcję tą metodą na Allegro.pl za kwotę większą niż 50 złotych, klient otrzyma 3 Monety. Za każdy kolejny zakup BLIKIEM o takiej samej wartości na jego konto trafi 1 Moneta. W ciągu miesiąca każdy może zebrać do 10 Monet, które następnie mogą zostać wymienione na zniżkę na zakupy. Każde 10 Monet upoważnia do odebrania kuponu o wartości 10 złotych.

Staramy się nieustannie popularyzować BLIKA wśród klientów polskiego e-commerce. Z Allegro współpracujemy od 2016 r., stąd naturalnym pomysłem była realizacja wspólnej promocji dla klientów serwisu. Chcemy przybliżyć płatności BLIKIEM, szczególnie tym osobom, które dotychczas nie miały okazji skorzystać z naszego rozwiązania. Nie tylko będą one miały szansę przekonać się jak szybki i wygodny jest BLIK, ale również zyskają, wymieniając Monety Allegro na zniżkę na zakupy – mówi Anna Nowacka, dyrektor marketingu Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

Pierwsza edycja promocji  zaplanowana jest na 2 miesiące. Monety Allegro można znaleźć w serwisie w zakładce Moje Allegro> Zakupy> Kupony i monety> Monety.

Z płatności mobilnych BLIK korzysta obecnie ponad 6 mln użytkowników. W 2017 roku Polacy zapłacili w ten sposób w internecie niemal 22 mln razy. Łącznie BLIKIEM zrealizowano 33 miliony transakcji (płatności w sieci, punktach sprzedaży, wypłaty z bankomatów oraz przelewy na numer telefonu) – to prawie 4 razy więcej niż rok wcześniej.

Dzięki BLIKOWI miliony Polaków mogą korzystając ze smartfona, wypłacać gotówkę z bankomatów, płacić w tradycyjnych sklepach oraz przelewać natychmiastowo pieniądze innym użytkownikom na numer telefonu bez znajomości ich rachunku bankowego. To jedna z najszybszych metod płatności w sklepach internetowych oraz mobilnych.

Możliwość skorzystania z BLIKA w aplikacjach bankowości mobilnej ma obecnie ok. 80 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP), której udziałowcami jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski. Za pomocą BLIKA mogą płacić również posiadacze konta w Getin Banku, BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen Polbanku, Inteligo, Orange Finanse i T-Mobile Usługi Finansowe, a wkrótce także Pekao SA i Credit Agricole.

źródło: PSP

Czytaj też: BLIK w 2017 roku – 33 miliony transakcji i 6 milionów użytkownikówAutor |2018-03-28T09:19:35+01:0028 marca 2018 09:14|Kategorie: e-Handel, Newsy, Płatności, Promocje, Rynek|Tagi: , , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.