Jesteś tutaj:-, Płatności, Rynek, Telewizja, Wywiady-Za abonament rtv zapłacimy z podwyższanych podatków (wideo)

Za abonament rtv zapłacimy z podwyższanych podatków (wideo)

Jeśli najnowsza propozycja przedstawiona przez szefa Rady Mediów Narodowych wejdzie w życie, to za abonamentem radiowo-telewizyjnym zapłacimy płacąc wyższe podatki. Rząd uniknie niepopularnej decyzji egzekwującej płacenie abonamentu, a skutki będą bardziej dotkliwe dopiero za kilka lat.

Z badań opinii publicznej wynika, że takie rozwiązanie problemu jest najbardziej akceptowane. Wcześniejszy pomysł wprowadzenia tzw. opłaty audiowizualnej 15 zł miesięcznie, pobieranej przy opłatach licznikowych za energię, był źle przyjmowany.

Prawdopodobnie wysoka akceptacja takiego rozwiązania wynika z tego, że nie interesujemy się wysokością płaconych podatków, traktując, że są to wydatki opłacane przez kogoś innego.

Gdy nadejdzie spowolnienie gospodarcze i wpływy do budżetu państwa będą mniejsze, rosnąć będzie presja na wprowadzenie wyższych podatków – mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR.

I wtedy będziemy coraz bardziej odczuwać skutki takiego finansowania tzw. mediów publicznych.

źródło: MarketNews24

Autor |2018-01-29T12:43:07+01:0029 stycznia 2018 12:43|Kategorie: Newsy, Płatności, Rynek, Telewizja, Wywiady|Tagi: , , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. STefan 29 stycznia 2018 w 16:36 - Odpowiedz

    no co mi TVP i tak nie oglądam tego główna niech zakodują i zobaczymy kto będzie chciał oglądać to zapłaci

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.