Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Gates i Zuckerberg – przyszłość internetu to świat metaverse

Gates i Zuckerberg – przyszłość internetu to świat metaverse

Mark Zuckerberg i Bill Gates oceniają, że przyszłość internetu to świat metaverse, do którego przeniesiemy się, aby odbywać spotkania biznesowe. Już powstają firmy szukające zysków w „nowym internecie”, który zmieni też rynek najmu nieruchomości.

 

 

Metaverse to świat 3D, który będziemy eksplorować pod postacią awatara. Termin ten został użyty po raz pierwszy w 1992 r. przez N.Stephensona w powieści science fiction „Śnieżyca”, w której ludzie wiodą drugie życie. Awatary można dowolnie modyfikować: twój awatar może wyglądać dokładnie tak, jak tylko tego chcesz.

W 2021 r. Mark Zuckerberg, ogłosił wizję stworzenia metaverse na własnej platformie. Metaverse będzie finansowo łatwo dostępne, a zyski platformy mają pochodzić z reklam i handlu. Bill Gates wierzy, że za 2-3 lata wszystkie spotkania biznesowe mogą zostać przeniesione do takiego świata 3D, gdzie każdy będzie reprezentowany przez indywidualnego awatara. Przewiduje on, że metaverse będzie w najbliższych latach najmocniej rozwijanym sektorem rynku nowoczesnych technologii i inwestycje w niego przekroczą to, co dzieje się obecnie na rynku blockchain i kryptowalut.

 

– Możliwe, że ten temat będzie gorący przez najbliższych kilka lat i już coraz więcej spółek dołącza do świata metaverse – mówi w rozmowie z MarketNews24 Maciej Leściorz, ekspert CMC Markets. – Mark Zuckerberg chcąc wejść w świat metaverse już zmienił nazwę swej spółki z Facebook na Meta. Do pierwszych beneficjentów nowego świata będzie należeć Microsoft z jego komunikatorem Teams.

 

Rynki finansowe mają już swoich faworytów do podboju metawersum. W 2021 r. na giełdę weszła spółka Roblox, która zajmuje się tworzeniem platformy do gier dla dzieci i młodzieży. Światy tworzone na tej platformie wydają się naturalnym miejscem dla metaverse i ta właśnie spółka wymieniana jest także wśród potencjalnych beneficjentów.

Inwestorzy widzą w metaverse szanse na duże zyski nie tylko dla firm tworzących oprogramowanie, ale również dla spółek tworzących sprzęt, karty graficzne i procesory. Nvidia to właśnie taka spółka, a zwiększyła od 2019 r. swoją kapitalizację aż 10-krotnie, za sprawą boomu na kryptowaluty. To właśnie metaverse może jeszcze dodać dynamiki rozwojowi kryptowalut.

 

– Są też firmy, które mogą stracić na ekspansji świata metawersum, to przede wszystkim spółki zajmujące się wynajmem lokali biurowych – ocenia ekspert CMC Markets.

 

Źródło: MarketNews24

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile