Jesteś tutaj:--, Kryptowaluty-Podstawowe zasady handlu Bitcoin do zastosowania na początku

Podstawowe zasady handlu Bitcoin do zastosowania na początku

Handel Bitcoinami ma swoje wyzwania. Oto zasady handlu Bitcoin do przestrzegania na początku korzystania z tego cyfrowego składnika aktywów. 

Czytasz ten artykuł, ponieważ znasz podstawy obrotu Bitcoinami. Na przykład, wiesz już, że Bitcoiny to elektroniczne lub cyfrowe pieniądze bez żadnego banku lub rządowego wsparcia. Rozumiesz również, że potrzebujesz kryptowaluty lub cyfrowego portfela, aby odbierać, wysyłać i przechowywać tokeny. Ale chcesz zacząć handlować Bitcoinami i chcesz znać zasady, których należy przestrzegać.

Bitcoin prezentuje nową klasę inwestycyjną. Oznacza to, że jest mało danych, na których można oprzeć wydajność i analizę fundamentalną. Niemniej jednak, ludzie, którzy osiągnęli znaczące zyski z handlu Bitcoinami sugerują przestrzeganie następujących zasad.

Przygotuj się na ekstremalną zmienność Bitcoina

Handel Bitcoinami jest najpewniejszym sposobem, aby nauczyć się tej technologii. Jednakże, handel Bitcoin jest grą wysokiego ryzyka, wysokiej nagrody, która wymaga wysokiej tolerancji dla jego zmienności. Nawet gdy cena tego cyfrowego aktywa osiągnie swój szczyt, spadek z dnia na dzień może być nieuchronny. Na przykład, Bitcoin spadł o prawie 48% od swojego szczytu w kwietniu 2021 roku. Dlatego zawsze należy przygotować się na wysoką zmienność podczas handlu Bitcoinami. Zrozum również, jakie są konsekwencje tej zmienności dla Twojej inwestycji.

Unikaj dużych stawek.

Niektóre kryptowaluty przyniosły inwestorom fenomenalne zyski w ciągu ostatnich lat. Jednak te liczby nie powinny Cię zawieźć. Inwestuj tylko kwotę, którą jesteś gotowy stracić, jeśli sprawy nie pójdą zgodnie z planem. Nawet przy wysokim apetycie na ryzyko, nie zaczynaj od dużej kwoty. Zamiast tego, zainwestuj mniej niż 2% całego portfela w Bitcoin. Po zapoznaniu się z handlem na Bitcoiny, można zdecydować się na właściwą kwotę do wykorzystania podczas handlu Bitcoinami.

Handluj na godnej zaufania platformie

Sektor handlu kryptowalutami jest w dużej mierze nieuregulowany, a nowe platformy pojawiają się każdego dnia. Dlatego nie spiesz się, aby zidentyfikować platformę handlową, z której możesz wygodnie korzystać i wypłacać swoje zyski plus kapitał w dowolnym momencie. Przeczytaj także warunki wymiany Bitcoin przed zarejestrowaniem się, aby rozpocząć handel. Platformy takie jak BitQT dostarczają szczegółowych informacji na temat ich działania. Przeczytaj także opinie innych użytkowników zanim się zarejestrujesz. Bądź ekspertem w handlu Bitcoinami z Bitcoin Smarter

Zasadniczo, handluj Bitcoin za pośrednictwem godnej zaufania i ustalonej platformy. W ten sposób nie stracisz swoich pieniędzy, jeśli firma upadnie lub doświadczy komplikacji regulacyjnych. Ponadto, korzystanie z zagranicznej giełdy kryptowalut może wymagać więcej zgodności na froncie podatkowym.

Zweryfikuj wdrożone wskazówki

Być może natknąłeś się na wiele wskazówek dotyczących handlu Bitcoinami. Jednak wielu informacjom na temat handlu Bitcoinami brakuje wiarygodności. Tak więc, działanie na nim bez weryfikacji może prowadzić do znacznych strat. Zasadniczo nie należy polegać na niezweryfikowanych informacjach, które można znaleźć w mediach społecznościowych. To dlatego, że niektórzy łatwowierni inwestorzy mogą podawać się za analityków handlu Bitcoin i pobierać opłaty za to, co twierdzą, że są to praktyczne wskazówki.

Dlatego proszę zweryfikować wszelkie informacje, które znajdziesz online, zanim użyjesz ich jako podstawy do handlu Bitcoinami. Sprawdź również wolumeny obrotu na rynku i kapitały. Znaczne wolumeny obrotu i niska kapitalizacja rynku powinny być światłem ostrzegawczym.

Naucz się zarządzać swoimi pieniędzmi

Właściwa strategia zarządzania pieniędzmi może odróżnić nieudanego i udanego tradera Bitcoin. Każdy trader Bitcoin chce kupić tę wirtualną walutę po niskiej cenie i sprzedać ją, gdy wartość wzrośnie. Jednak nie zawsze jest to takie łatwe. Znaczny odsetek traderów traci swoje pieniądze z powodu niezdolności do kontrolowania emocji i zarządzania funduszami.

Najważniejszą zasadą jest unikanie obracania większą ilością niż 5% swojego kapitału w jednej transakcji. Zamiast tego, złóż kilka zleceń, nie kupując wszystkiego naraz. Umieszczaj również zlecenia z limitem 10%, 5% i 3% poniżej aktualnej ceny Bitcoin. Dodatkowo, zanotuj ceny wejścia i sprzedaży i rób notatki z każdej transakcji. W ten sposób możesz uczyć się na błędach i poprawiać swoje umiejętności handlu kryptowalutami.

Oprócz tych zasad, wykonaj analizę techniczną i analizę wykresów. W ten sposób będziesz wiedział, jaki jest właściwy czas na zakup lub sprzedaż swoich aktywów.

 Autor |2022-05-21T20:24:03+01:0021 maja 2022 20:24|Kategorie: Finanse, Kryptowaluty|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.