Jesteś tutaj:-, Kryptowaluty, Newsy, Rynek-Nayib Bukele ogłosił spotkanie 44 krajów w celu omówienia przyjęcia kryptowaluty Bitcoin

Nayib Bukele ogłosił spotkanie 44 krajów w celu omówienia przyjęcia kryptowaluty Bitcoin

Cena Bitcoina zaczęła się odbijać po ogłoszeniu przez prezydenta Salwadoru Nayiba Bukele, że 44 kraje wezmą udział w spotkaniu na którym będą debatować, jak zintegrować BTC w swoich systemach finansowych.

Bukele poinformował, że 32 banki centralne i 12 departamentów finansowych spotkają się w Salwadorze, gdzie omówiona zostanie gospodarka cyfrowa i usługi finansowe dla tych, którzy nie mają dostępu do usług bankowych.

Oprócz tego, władze Salwadoru opowiedzą o korzyściach płynących z legalizacji Bitcoina jako środka płatniczego i integracji BTC z różnymi usługami.

Według oficjalnej strony prezydenta na Twitterze, lista państw biorących udział w spotkaniu obejmuje kraje rozwijające się.

Wśród uczestników spotkania: Nigeria, Egipt, Nepal, Pakistan, Bangladesz, Kenia, Uganda, Rwanda, Paragwaj Angola, Gwinea i Madagaskar

Spotkanie ma być przełomowym wydarzeniem, które powinno mieć pozytywny wpływ na wdrożenie, funkcjonalność i cenę Bitcoina w dłuższej perspektywie. W związku z tym nastroje wśród traderów i na giełdach takich jak bitcoin smarter poprawiły się.

Zgodnie z opinią analityka @JohalMiles, duża liczba traderów i inwestorów jest optymistycznie nastawiona do głównej kryptowaluty.

screenshot 1 6

Снимок экрана 2022 05 17 в 16.16.58

 

Cena Bitcoina zaczęła rosnąć wraz z oświadczeniem prezydenta Nayiba Bukele (16 maja) i zbliżyła się do $31.000. Dzisiaj cena kryptowaluty wynosi $30.520

 

Coraz więcej firm próbuje wprowadzić do swoich usług możliwość korzystania z kryptowaluty lub przynajmniej zaproponować swoim użytkownikom mozliwość interakcji z nią.

Block: Bitcoin może ulepszyć światowy system finansowy

Kierownictwo firmy płatniczej „Block”, wcześniej znanej jako „Square”, poinformowało, że stara się ona wykorzystać możliwości Bitcoina w celu rozszerzenia globalnego systemu finansowego. Założyciel firmy Jack Dorsey, od dawna jest entuzjastą Bitcoina i to właśnie na rozwoju ekosystemu pierwszej kryptowaluty koncentrują się wysiłki jego zespołu.

„Wierzymy, że Bitcoin będzie miał poważny wpływ na usługi finansowe, szczególnie jako narzędzie do wzmocnienia pozycji finansowej ludzi na całym świecie i jako globalna waluta Internetu” – powiedział dyrektor finansowy Block, Amrita Ahuja

Firma opracowuje portfel do przechowywania BTC ze skanerem linii papilarnych. Block ma również w planach stworzenie energooszczędnych koparek do wydobywania bitcoinów. Dodatkowo, na początku tego roku, Dorsey poinformował o planach utworzenia Funduszu Ochrony Prawnej Bitcoina. Oprócz tego, popularna aplikacja firmy do płatności i zakupu kryptowalut – Cash App, otrzymala obsługę Lightning Network (jest to niezbędne dla dokonywania szybkich i bezpłatnych płatności za pomocą Bitcoin)

 

Salvador pierwszym na świecie krajem, który zalegalizował Bitcoin jako oficjalny środek płatniczy

9 czerwca 2021 roku parlament Salwadoru przyjął ustawę, która utożsamia kryptowalutę jako oficjalny środek płatniczy. W ciągu trzech miesięcy, w tym małym kraju Ameryki Środkowej, powstanie infrastruktura, umożliwiająca przyjmowanie takich płatności. Zostało to zgłoszone na kanale twitterowym parlamentu tego kraju.

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele już poinformował, że podpisze dokument w najbliższym czasie, po czym ten wejdzie w życie. Podkreślił, że kryptowaluta będzie prawnym środkiem płatniczym, tak samo jak Dolar amerykański.

Rząd utworzył również oficjalny portfel kryptograficzny, w którym są przechowywane bitcoiny o wartości 150 milionów Dolarów, co ma na celu zagwarantować możliwość natychmiastowej wymiany kryptowaluty na Dolary.

Aktualnie na portfelach, należących do rządu Salwadoru, zgromadzono  2.301 BTC. Przy obecnym kursie stanowi to nieco ponad 68 mln. dolarów.

W Salvadorze na ulicach kraju pojawi się 1500 bitomatów

22 czerwca 2021 roku pierwsza partia bankomatów kryptograficznych, należąca do Salvadoru, była już gotowa do wysłania.

Władze Republiki miały na celu zainstalować urządzenia, aby ludzie mogli bezpiecznie wymieniać bitcoiny na Dolary. Automaty płatnicze umożliwią mieszkańcom wymianę Bitcoinów na Dolary lub odwrotnie.

Salvador przechodzi teraz proces pewnego rodzaju sprzeczności między niepewnością a oczekiwaniami, dotyczącymi przyjęcia kryptowaluty jako legalnego środka płatniczego w tym kraju

Autor |2022-05-19T19:19:43+02:0018 maja 2022 10:07|Kategorie: Finanse, Kryptowaluty, Newsy, Rynek|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile