Jesteś tutaj:--, Kryptowaluty-Sposoby ochrony Bitcoin przed hakerami

Sposoby ochrony Bitcoin przed hakerami

Hakerzy nieustannie przemierzają internet w poszukiwaniu luk, które można wykorzystać. Dowiedz się, jak chronić swoje Bitcoiny przed hakerami. 

Podczas gdy postęp technologiczny zwiększa bezpieczeństwo wirtualnych portfeli, wyposaża również przestępców w bardziej wyrafinowane narzędzia do prowadzenia nielegalnej działalności w sieci, takiej jak hakerstwo. Wytrawni hakerzy mają również unikalne strategie, takie jak oszustwa, aby zwabić niczego nie podejrzewające ofiary w swoje sidła i uniknąć wykrycia. Dlatego nie jest to zwykle proste dla władz, aby złapać ich w akcie lub wyśledzić ich po popełnieniu przestępstw. Aby otworzyć bezpieczne konto handlowe, możesz odwiedzić stronę Bitcoin Era.

Sieć Bitcoin posiada różne środki zaradcze, aby chronić użytkowników przed zagrożeniem ze strony hakerów. Uznane giełdy kryptowalutowe również mają unikalne wytyczne i narzędzia, w tym wzmocnione oprogramowanie aby zabezpieczyć wirtualne aktywa swoich klientów. Jednak hakerzy wciąż mogą znaleźć luki w tych platformach, aby wykorzystać i ukraść cyfrowe aktywa. Dlatego każdy użytkownik kryptowaluty Bitcoin powinien również podjąć środki ostrożności, aby chronić swoje rezerwy Bitcoin przed hakerami. Oto sposoby, aby zabezpieczyć swoje Bitcoiny przed hakerami i innymi cyberprzestępcami.

Unikaj przechowywania Bitcoinów na platformach wymiany kryptowalut

Hakerzy wiedzą, że giełdy kryptowalut są najwygodniejszymi platformami online, na których wiele firm, inwestorów i osób prywatnych przechowuje swoje zasoby Bitcoin. Są również świadomi, że te platformy przeprowadzają ogromne ilości transakcji Bitcoinowych dziennie. Jako takie, większość hakerów często przeszukuje giełdy kryptowalut w poszukiwaniu słabych punktów, które mogliby wykorzystać, narażając użytkowników na większe ryzyko. Najlepiej byłoby, gdybyś używał giełd kryptowalutowych tylko do tymczasowego przechowywania Bitcoinów, gdy kupujesz lub sprzedajesz tokeny.

Użyj dwuskładnikowego uwierzytelniania, aby zabezpieczyć swój portfel

Chociaż posiadanie prostego hasła jest wygodne, ponieważ trudno je zapomnieć, czyni Cię ono bardzo podatnym na ataki hakerów. Uwierzytelnianie jednoczynnikowe może wydawać się bezpieczne, ale jest też o wiele łatwiejsze do złamania, jeśli ktoś zdobędzie Twoje dane osobowe. Wręcz przeciwnie, uwierzytelnianie dwuskładnikowe zapewnia dodatkową warstwę ochrony Twojego portfela, czyniąc go bardzo trudnym do złamania dla hakerów.

Przechowuj swoje Bitcoiny w zimnym portfelu

Wirtualne portfele są bardziej podatne na ataki hakerów niż zimne portfele, ponieważ łączą się z Internetem. Internet jest placem zabaw każdego hakera, co oznacza, że mogą oni łatwo skompromitować Twój portfel kryptowalutowy, jeśli znajduje się on na platformie internetowej. Najlepszym sposobem na uniknięcie takich zagrożeń jest korzystanie z zimnego portfela. Istnieją różne opcje zimnych portfeli, w tym dyski twarde i dyski USB, co pozwala na przechowywanie swoich zasobów Bitcoin w trybie offline. To znacznie zmniejszyłoby szanse hakerów na dostęp do portfela i kradzieży przechowywanych Bitcoin.

Utwórz oddzielne portfele dla różnych transakcji

Jak mówią ekonomiści, nigdy nie trzymaj wszystkich swoich jajek w jednym koszyku. Korzystanie z jednego portfela dla wszystkich swoich transakcji Bitcoinowych Tworzenie oddzielnych portfeli dla różnych transakcji Bitcoinowych pozwoli Ci uniknąć utraty wszystkich swoich środków, gdy nastąpi włamanie. Na przykład, jeśli jesteś zaangażowany w handel Bitcoinami i używasz kryptowalut do płacenia za towary i usługi, najlepiej byłoby stworzyć oddzielne portfele dla każdej transakcji. To zapewniłoby, że nadal zostało ci trochę bitcoinów w przypadku, gdy ktoś zhakuje jeden portfel. Jest mało prawdopodobne, że hakerzy naruszyliby oba portfele w tym samym czasie, ponieważ każdy z nich ma unikalne klucze prywatne..

Przestrzegaj środków ostrożności związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym

Czasami użytkownicy Bitcoinów narażają się na ataki hakerów, nie przestrzegając środków bezpieczeństwa cybernetycznego. Hakerzy zazwyczaj umieszczają złośliwe oprogramowanie w wiadomościach e-mail i reklamach, co daje im dostęp do Twoich danych osobowych i urządzeń za każdym razem, gdy na nie klikniesz. Z drugiej strony, możesz również nieświadomie udostępnić swoje klucze prywatne osobom trzecim. Staraj się więc trzymać z dala od podejrzanych wiadomości e-mail i reklam. Byłoby to również pomocne, gdybyś nigdy nie udostępniał nikomu swoich kluczy prywatnych, ponieważ mogą one również zostać zagrożone.

Nigdy nie wiadomo, kiedy ktoś może włamać się do portfela i ukraść twoje ciężko zarobione Bitcoiny. Postępowanie zgodnie z powyższymi wskazówkami może pomóc chronić twoje wirtualne aktywa i trzymać cię z dala od hakerówAutor |2022-03-28T09:51:05+02:0028 marca 2022 09:51|Kategorie: Finanse, Kryptowaluty|1 komentarz

1 komenarz

  1. AndrzejCrypto 29 marca 2022 w 22:19 - Odpowiedz

    Ciekawy artykuł, chodź bardzo ogólnikowy. Jeżeli chodzi o zimne portfele to można było rozwinąć ten paragraf podając konkretne przykłady zimnych portfeli. Ponieważ zimne portfele też się między sobą różnią. Mamy portfele sprzętowe typu KeepKey, Trezor, itd. oraz mamy też portfele pozbawione elektroniki jak np. ColdCryptoWallet czy CryptoSteel.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.