Jesteś tutaj:-, Gadżety-Technologia self-care, czyli urządzenia do dbania o siebie

Technologia self-care, czyli urządzenia do dbania o siebie

Promocja

Technologia rozwija się w niezwykle szybkim tempie i zaczyna być obecna w praktycznej każdej sferze życia. Urządzenia mogą na przykład ułatwiać sprzątanie mieszkania, gotowanie czy pieczenie ciast, albo nawet dbanie o higienę własnego ciała. Niektóre z nich tworzone i projektowane są tak, aby można było ich używać, chcąc zadbać o siebie i to na wiele sposobów. O jakich urządzeniach mowa? Oto mały przegląd technologii self-care.

Elektroniczne gadżety erotyczne – warto spojrzeć na nie pozytywnie!

O technologii używanej w gadżetach erotycznych zdarza się wspominać prześmiewczo, a jednak jest to bardzo szeroki rynek, który dociera do całej masy klientów na całym świecie. Takie urządzenia to oczywiście nie tylko wielofunkcyjne sex maszyny – dostępna jest również cała masa małych i znacznie bardziej subtelnych gadżetów, w tym przede wszystkim wibrujących, jak na przykład małe jajeczka czy nakładki.

Seksualność to zupełnie naturalna sfera życia każdego dorosłego człowieka. Oczywiście jest to coś bardzo prywatnego i intymnego, co dzieli się wyłącznie z ukochaną osobą, jednak nie jest powodem do wstydu. Warto zdać sobie sprawę z tego, że zadowolenie z życia seksualnego ma przełożenie na ogólne samopoczucie. Dbanie o nie to także dbanie o samego siebie. Sklepy takie jak EasyToys oferują akcesoria odpowiednie nie tylko w pojedynkę, ale także i dla par.

Elektroniczne artykuły higieniczne w przewadze nad tradycyjnymi

Przykładem niezwykle udanego urządzenia higienicznego jest elektryczna szczoteczka do zębów. Dziś jest ona niezwykle powszechna, a do jej stosowania zachęcają specjaliści od higieny jamy ustnej z całego świata. Wszystko przez fakt, że poruszająca się główka szczoteczki jest w stanie znacznie lepiej dotrzeć do różnych zakamarków zębów i przestrzeni międzyzębowych niż tradycyjna szczoteczka poruszana wyłącznie ręcznie. Od czasu wprowadzenia na rynek szczoteczek elektrycznych, pojawiły się na nim także inne urządzenia do higieny jamy ustnej, jak na przykład wodne irygatory.

Wśród urządzeń higienicznych często wymienia się te, które bardziej pasują do kategorii pielęgnacji, jak suszarki do włosów, golarki, depilatory, czy prostownice albo lokówki. Choć wszystkie one rzeczywiście służą bardziej do pielęgnacji niż stricte higieny, warto zwrócić uwagę, jak wiele elektroniki czai się we współczesnych łazienkach.

Technologia wspierająca zdrowy sen

Sen, jego odpowiednia jakość i ilość, to jedne z najważniejszych czynników pod kątem codziennego wpływu na zdrowie i samopoczucie. Przykre efekty jego niedostatku odczuć można zaraz po zarwanej nocy, a rozdrażnienie czy trudności ze skupieniem to jedynie początek skutków zbyt małej ilości snu.

Jak technologia może wpływać na sen? Niewiele urządzeń robi to bezpośrednio – te przeznaczone do użytku domowego są dopracowywane bardziej pod kątem usuwania wszystkiego, co może zakłócać odpoczynek. Mowa na przykład o oczyszczaczach powietrza, które w przypadku silnych alergii często muszą zostawać włączone przez całą noc, aby oczyszczały powietrze z alergenów. To dlatego nowoczesne urządzenia tego typu posiadają cichy tryb pracy oznaczany często jako tryb nocny.

Urządzenia pomagają dziś spać nawet niemowlętom. Żeby łatwiej zasypiały i uspokajały się w łóżeczku, rodzice często wkładają do nich lub przyczepiają do szczebelków szumiące zabawki. Udowodniono, że pod wpływem szumu maluchy wyciszają się i uspokajają, co pomaga im zasnąć. Tego rodzaju zabawki mogą być wyposażane nawet w tak zwany czujnik płaczu, który wykryje, gdy dziecko się przebudzi i uruchomi kojący szum.

Jako wsparcie zdrowego snu dla osób dorosłych szczególnie polecane w ostatnich latach są budziki słoneczne. To urządzenia, które przed uruchomieniem alarmu stopniowo rozświetlają sypialnię, symulując wschód słońca. Światło ułatwia pobudkę i jest naturalnym sygnałem dla organizmu, że czas rozpocząć dzień. Dzięki temu pobudki są nie tylko prostsze, ale i znacznie przyjemniejsze.

Autor |2022-09-23T13:10:57+02:0023 września 2022 13:10|Kategorie: e-Handel, Gadżety|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.