Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Płatności, Rynek, Wydarzenia-Dostawy na Allegro przyspieszają

Dostawy na Allegro przyspieszają

Według branżowego raportu „E-commerce w Polsce 2020” firmy Gemius blisko dla blisko 30% Polaków ważne jest, żeby e-zakupy miały krótki czas dostawy. Z kolei z badań wśród klientów Allegro wynika, że przewidywany czas dostarczenia zamówienia jest ważny przy podejmowaniu decyzji zakupowej. Wprowadzona teraz na Allegro możliwość błyskawicznego znalezienia i zamówienia produktu z szybką dostawą w ciągu 1-2 dni jest szczególnie przydatna w wielu życiowych sytuacjach, np. gdy okazało się, że za chwilę wyjeżdżamy na weekend albo na wakacje; gdy trzeba szybko kupić prezent albo trzeba szybko coś wymienić w domu lub firmie, zrobić remont, itp. lub kupić inne przedmioty na ważne okazje

  • Allegro wyświetla teraz przewidywany czas dostawy i uruchamia specjalny filtr – dostępny w każdym momencie zakupów – ułatwiający wyszukiwanie ofert z szybkimi dostawami.
  • Obecnie klienci Allegro mogą wybierać spośród ok. 66 mln ofert z przewidywanym czasem dostawy w ciągu 1-2 dni, co sprawia, że zakupy na Allegro są jeszcze wygodniejsze w życiu codziennym.
  • Klienci mogą łatwo śledzić kupione produkty przez cały czas: od przygotowania przesyłki przez sprzedawcę do dostawy.

 

Wprowadzamy kolejne usprawnienie zakupów na Allegro. Teraz klienci mogą zobaczyć przewidywany czas dostawy i łatwo wybrać te oferty, które dotrą szybko.  Obecnie na Allegro jest około 66 mln ofert, które mogą dotrzeć  w 1-2 dni.  W takim czasie dostarczanych jest już prawie 80% zamówień. Dzięki tej innowacji możemy zaoferować naszym klientom doświadczenie zakupowe na światowym poziomie – powiedział Francois Nuyts, prezes Allegro. – Szybkość i przewidywalność, w połączeniu z darmowymi dostawami z Allegro Smart! i naszą szeroką siecią punktów odbioru pomagają nam zwiększać satysfakcję i zaangażowanie klientów. Przewidywany i szybki czas dostawy jeszcze bardziej zwiększy atrakcyjność ofert sprzewdawców na Allegro, a tym samym ich sprzedaż – dodał Francois Nuyts.

 

Korzyści dla klientów

Oferty z szybką dostawą są teraz oznaczone na liście ofert jako „dostawa dzisiaj”, „dostawa jutro” lub „dostawa pojutrze”.  Dzięki nowemu filtrowi czasu dostawy klienci mogą łatwo znaleźć oferty z najbardziej odpowiadającym czasem dostawy już podczas wyszukiwania produktów. Klienci mogą znaleźć informacje o dostawie w każdym momencie podczas zakupów: przeglądając listę ofert, na stronie oferty oraz w podsumowaniu zakupów, a także w zakładce „Moje zakupy”, w której można śledzić drogę przesyłki od przygotowania paczki przez sprzedającego do dostawy do klienta.

 

Korzyści dla sprzedawców

Oferty z szybkim czasem dostawy są wybierane częściej niż inne oferty. Dla sprzedawców na Allegro – którzy poprawiają jakość swoich ofert np. korzystając z umów dostawy Allegro z przewoźnikami logistycznymi na bardzo atrakcyjnych warunkach – oznacza to większy popyt ze strony klientów, co przekłada się na większe możliwości sprzedaży.

Ciągłe ulepszenia i rosnący popyt zachęcają coraz więcej firm do rozpoczęcia sprzedaży na Allegro. W 2019 roku na Allegro zarejestrowało się ponad 20 tys. firm, a w 2020 już ponad 15 tys.

 

Jak to działa?

Dokładne przewidywanie czasu dostawy zostało wdrożone przez duży zespół specjalistów z zakresu logistyki, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Funkcja jest wynikiem zastosowania uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji do analizy setek milionów transakcji dokonanych w Allegro w ujęciu historycznym oraz danych zebranych bezpośrednio od ponad 117 tys. sprzedawców i partnerów logistycznych w czasie rzeczywistym.

Ze względu na dużą złożoność platformy i ogromną liczbę firm dostarczających dane jest to unikalne rozwiązanie w skali globalnej. Dzięki tej innowacji klienci robiąc zakupy na Allegro zawsze otrzymają tę samą jasną informację o tym kiedy nadejdzie ich przesyłka.Autor |2020-09-03T09:30:03+02:003 września 2020 10:00|Kategorie: e-Handel, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Płatności, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Atwxim 9 września 2020 w 10:39 - Odpowiedz

    Czas dostawy i allegro to wdraża – to jakaś pomyłka. Co z tego że sprzedający napisze wysyłka natychmiast skoro firma kurierska nie przyjedzie albo dopiero za 2 dni na co sprzedający nie ma wpływu a jeszcze do tego jest oceniany przez allegro przez jakiś niepoważny algorytm. Swoją drogą ciekawe jak algorytm może przewidzieć czas dostawy. Sprzedający ma podpisaną umowę z firmą kurierską. Firma nie przyjechała po przesyłkę i co?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.