Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek-ShopAlike Analiza – Sportowe trendy w Europie

ShopAlike Analiza – Sportowe trendy w Europie

Każdy rok zaczynamy od noworocznych postanowień — zdrowy tryb życia należy do najpopularniejszych z nich. Czy rzeczywiście styczeń jest najważniejszym miesiącem dla tego biznesu? Jakie sporty są najpopularniejsze w Europie? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania zespół ShopAlike przeprowadził analizę zainteresowania Europejczyków zakupem sprzętu sportowego. Analizę oparto na danych własnych portalu ShopAlike oraz LadenZeile.


Według Stowarzyszenia Bioinformatycznego z Barcelony (BIB) Finlandia, Szwecja i Dania to kraje europejskie, których mieszkańcy najchętniej uprawiają regularnie sport, podczas gdy kraje Europy Południowej, takie jak Hiszpania czy Włochy są poniżej średniej europejskiej.

Nawet jeśli państwa europejskie różnią się od siebie pogodą i krajobrazem, z danych ShopAlike wnioskujemy ogólne tendencje dla całej Europy: Sporty rowerowe i Kemping odgrywają znaczącą rolę w wielu krajach, tym samym pokazując, że kontakt z naturą staje się czymś więcej niż chwilowym trendem dla wielu Europejczyków: staje się potrzebą. Zamiłowanie do innych dziedzin sportowych wynika także ze świadomości potrzeby dbania o środowisko, czego przykładem jest popularność hulajnogi, formy transportu przyjaznej dla przyrody.

Jak zatem sytuacja wygląda w Polsce?


O badaniu „Sportowe trendy w Europie”

Badanie jest oparte na 12-miesięcznych danych zebranych od listopada 2016 r. do listopada 2017 r. Baza danych zawiera informacje o użytkownikach z 13 krajów europy: Austrii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski, Słowacji, Szwecji, Włoch i Węgier. Dane zostały przeanalizowane w celu zrozumienia zachowania użytkowników platform ShopAlike, Ladenzeile oraz Umsolugar, należących do firmy Visual Meta.

źródło: ShopAlike

Kan

Autor |2018-01-15T08:12:25+01:0015 stycznia 2018 08:12|Kategorie: e-Handel, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile