Jesteś tutaj:-, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Wydarzenia-Noobz from Poland na NewConnect

Noobz from Poland na NewConnect

Noobz from Poland, producent strategicznych gier wideo, dołączył do grona spółek publicznych notowanych na NewConnect. Do obrotu wprowadzonych zostało 1 377 439 akcji spółki, reprezentujących 100 proc. jej kapitału zakładowego. Noobz from Poland pracuje obecnie nad dwoma grami, które ukażą się w przyszłym roku: Total Tank Generals oraz Signum Temporis. Budżety produkcyjne (bez nakładów marketingowych) to odpowiednio 0,35 mln EUR i 1,6 mln EUR. Wydawcą tytułów będzie 505 Games.

 

Debiut na rynku NewConnect roztacza przez nami nowe możliwości rozwoju. Chcemy dostarczać wyróżniające się wysoką jakością gry dla milionów odbiorców, fanów produkcji strategicznych i tym samym zaoferować alternatywę do istniejących tytułów grand strategy. Nasze propozycje adresujemy do wymagającego i dojrzałego gracza, który jest w stanie zapłacić więcej za satysfakcjonującą i angażującą rozgrywkę. Dotychczasowe działania Noobz from Poland zostały dostrzeżone przez Digital Bros S.p.A., które w ubiegłym roku nabyło 5 proc. akcji naszego studia. Efektywna współpraca stała się także przyczynkiem do podpisania umów wydawniczych ze spółką córką Digital Bros – 505 GAMES – który wyda dwa kolejne tytuły, nad którymi obecnie pracujemy – Total Tank Generals oraz Signum Temporis – mówi Jarosław Kotowski, prezes zarządu Noobz from Poland.

 

Pierwsza strategiczna gra wideo z portfolio studia, Total Tank Simulator, zadebiutowała w maju 2020 r. w wersji na komputery stacjonarne. Gra otrzymała ponad 3 500 recenzji na platformie Steam, z których niemal 80 proc. stanowią opinie pozytywne. Tylko w pierwszym roku od debiutu Total Tank Simulator znalazło ponad 100 000 odbiorców na całym świecie.

 

Czujemy się wyróżnieni zaufaniem jakie pokłada w nas nasz włoski wydawca, 505 Games, odpowiedzialny za wydanie TTS-a. Noobz from Poland to jedyna polska spółka produkująca gry komputerowe, która zawarła do tej pory co najmniej 3 umowy wydawnicze z 505 Games, a także pierwsza spółka w Polsce, w którą zdecydowali się zainwestować kapitałowo – Jarosław Kotowski, prezes zarządu spółki i największy akcjonariusz.

 

Jednocześnie w czerwcu br. Noobz from Poland nabyło 40 proc. akcji Play of Battle S.A. Spółka wyprodukuje grę z gatunku grand strategy osadzoną w czasach współczesnych, bazującą na treści książek dr Jacka Bartosiaka. Do projektu zaproszone zostały uznane autorytety takie jak prof. Norman Davies, dr George Friedman oraz gen. Waldemar Skrzypczak.

 

Chcąc poszerzyć naszą ekspozycję na rynek gier strategicznych zdecydowaliśmy się zaangażować w projekt Play of Battle. Noobz from Poland w czerwcu nabyło 40 proc. akcji spółki. Naszym celem jest zbudowanie globalnej społeczności skupionej wokół gier grand strategy oraz stworzenie przestrzeni do dzielenia się doświadczeniami i wiedzą w tym zakresie – mówi Jarosław Kotowski. – Połączenie sił z założycielami Play of Battle jest spójne z naszymi ambicjami stania się wiodącym studiem tworzącym wysokiej jakości gry strategiczne – podsumowuje.Autor |2021-07-14T09:49:46+02:0014 lipca 2021 09:46|Kategorie: Gry, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Wydarzenia|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.