Jesteś tutaj:-, Rynek-Dwuwładza w resorcie cyfryzacji

Dwuwładza w resorcie cyfryzacji

Marek Zagórski, dotychczasowy sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, będzie wykonywał obowiązki szefa tego resortu – dowiedział się reporter RMF FM. To decyzja premiera Mateusza Morawieckiego, który postanowił jednocześnie, że sam będzie nadzorował resort.

Premier będzie podejmował najważniejsze decyzje, a Zagórski będzie zajmował się przeglądaniem codziennych raportów. Gdy idzie jednak o podpisywanie rozporządzeń, to zrobi to Mateusz Morawiecki.

To dość zawiła konstrukcja będzie do czasu wyboru nowego ministra cyfryzacji, który już samodzielnie pokieruje resortem. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

9 stycznia br. prezydent Andrzej Duda odwołał Annę Streżyńską z funkcji ministra cyfryzacji. W jej miejsce nie powołał żadnego nowego ministra, więc wydawało się, że jej resort będzie zlikwidowany. Po pewnym czasie okazało się jednak, że resort cyfryzacji nie zostanie zlikwidowany, a niebawem na jego czele stanie nowy minister. W najbliższych dniach powołany zostanie jeszcze jeden minister – cyfryzacji – poinformowała reporterkę TVN24 Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu.

źródło: RMF FM

KanAutor |2018-01-13T13:57:45+02:0013 stycznia 2018 13:57|Kategorie: Newsy, Rynek|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Xera 13 stycznia 2018 w 15:23 - Odpowiedz

    Gdy brak odpowiedzialności, to właściwie brak władzy. Pytanie czy o to chodzi, jednak w ważnym resorcie i przy ważnych zadaniach

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.