Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje-CES 2018: MediaTek dla urządzeń smart na bazie sztucznej inteligencji

CES 2018: MediaTek dla urządzeń smart na bazie sztucznej inteligencji

MediaTek wprowadza na rynek system Dongle 4K MT8695, MT8516 na rozwiązaniach modułowych i wyświetlania smart w celu umożliwienie obsługi zaawansowanych zastosowań głosowych i obrazu na bazie sztucznej inteligencji.


Firma MediaTek, producent zintegrowanych rozwiązań System-on-Chip (SoC) o niskim zapotrzebowaniu energetycznym, ogłosiła poszerzenie domowej platformy rozrywki przez dodanie rozwiązań umożliwiających obsługę głosu i obrazu na bazie sztucznej inteligencji w szeregu urządzeń domowych smart. Temu strategicznemu krokowi towarzyszy wprowadzenie na rynek modelu MT8695, czyli SoC typu Dongle 4K, modelu MT8516 typu System-on-Module (SoM) oraz rozwiązania wyświetlacza smart.

Zajmując pozycję lidera w zakresie rozwiązań SoC urządzeń głosowych VAD w ekosystemie domów smart, firma MediaTek obsługuje szereg najpopularniejszych usług głosowych w oparciu o sztuczną inteligencję, w tym Amazon Alexa, Google Assistant, Alibaba i Baidu, tym samym obejmując tak chińskie, jak i globalne rynki głośników smart należących do wielu marek.

Bazując na poprzednich osiągnięciach firma MediaTek poszerza rozwiązanie SoC VAD i obejmuje nim szereg urządzeń domowych typu smart. Nowy model SoM MT8516 ułatwi projektantom i producentom integrowanie możliwości głosowych na podstawie sztucznej inteligencji w takich urządzeniach, jak budziki, alarmy przeciwpożarowe i inne urządzenia gospodarstwa domowego.

Firma MediaTek wprowadza także rozwiązanie wyświetlania smart na bazie modeli SoC MT8176 i MT8173, które obsługują możliwości wzrokowe sztucznej inteligencji w domowych systemach rozrywkowych i systemach monitoringu.

Mając na uwadze fakt, że to obraz wideo jest w samym sercu skomunikowanego domu, firma MediaTek wprowadziła także na rynek model MT8695, pierwszy w branży SoC 12nm zaprojektowany do strumieniowego odtwarzania w jakości 4K jako Dongle. Dzięki niskiemu zużyciu energii urządzenie obsługuje główne funkcje multimedialne, w tym UHD 2160p przy 60 klatkach na sekundę, HDR10 i Dolby Vision.

Nasze osiągnięcia branżowe i mocne strony w rozwiązaniach łączności i punktów dostępu umożliwiły nam stworzenie obszernej platformy multimedialnej obsługującej główne możliwości sztucznej inteligencji i obejmującej szeroki zakres skomunikowanych urządzeń i pojazdów – wyjaśnił Jerry Yu, wiceprezes korporacyjny w firmie MediaTek i główny dyrektor oddziału rozrywki domowej. – Mając na koncie potwierdzone osiągnięcia w zakresie zapewniania innowacyjnych rozwiązań na potrzeby marek rozrywki domowej na całym świecie, nadal zapewniamy bezproblemowe korzystanie z wielu urządzeń na raz, co pozostaje w samym centrum ewolucji interaktywnego, inteligentnego i skomunikowanego domu” – dodał dyrektor.

Firma MediaTek nie tylko skupia się na zapewnianiu najlepszych w branży procesorów aplikacji, takich jak MT8516, ale także przewodzi w zakresie innowacji łączności, w tym we wnoszeniu podstępów do 802.11ac Wi-Fi, BT5.0 i poprawie zasięgu w domu. Firma utworzyła kompleksowy portfel produktów zapewniających elastyczne rozwiązania konsumenckie, w tym wysoko zintegrowane rozwiązania typu SoC z punktami dostępu i łącznością oraz niezależne chipy łączności.

źródło: MediaTek

Kan

Autor |2018-01-10T10:16:41+01:0010 stycznia 2018 10:16|Kategorie: Inne, Newsy, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile