Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Rynek, Sprzęt sieciowy, Tablety, Targi i konferencje-CES 2018: FIBARO – polski system smart home z największymi producentami IoT

CES 2018: FIBARO – polski system smart home z największymi producentami IoT

W trakcie CES, FIBARO zaprezentowało 13 integracji z zewnętrznymi producentami smart home. Na stoisku polskiej firmy można było zobaczyć m.in. jak system FIBARO współpracuje z produktami Google, Amazon, Apple, Philips, Yale, Bose, Sonos czy Yamaha.


FIBARO to obecnie największy, polski system smart home, który cieszy się sukcesami również poza granicami kraju – łącznie jest sprzedawany na ponad stu rynkach, na wszystkich kontynentach. W trakcie targów CES, firma zaprezentowała kilkanaście przykładów integracji autorskiego systemu z urządzeniami pochodzącymi od globalnych producentów technologii.

Porozmawiaj z domem

Wiodącymi integracjami były te oparte na asystentach głosowych. FIBARO doskonale dogaduje się zarówno z Alexą, Siri jak i Google Home. Ta ostatnia jest jednocześnie największą nowością w portfolio firmy – proces certyfikacji zakończony został pod koniec 2017 roku.

Każdy z asystentów umożliwia głosowe sterowanie urządzeniami wchodzącymi w skład portfolio FIBARO, a także wybranymi urządzeniami innych producentów podłączonymi do systemu. Przykładowo – możliwe jest wydawanie komend, które zgaszą lub zapalą światło, dostosują temperaturę pomieszczania, a nawet poinformują nas o tym, które okna i drzwi w domu są otwarte lub uruchomią rozbudowane scenariusze wykonujące wiele tego typu czynności jednocześnie. Wystarczy wypowiedzieć odpowiednie polecenie.

FIBARO nieustająco rozwija zakres, w jakim możemy wykorzystać głosową kontrolę inteligentnego domu dodając wsparcie nowych komend. Firma uważnie obserwuje rynek asystentów głosowych, aby zapewnić wsparcie kolejnych, które znajdą uznanie wśród klientów.

Od początku rozwoju FIBARO uważaliśmy, że naturalnym systemem obsługi całego świata IoT przez człowieka jest swobodna mowa. Nie czekając na ruch gigantów w tym kierunku sami wprowadziliśmy rozwiązanie o nazwie Lili. W tej chwili integrujemy się z asystentami takich firm jak Apple, Google i Amazon. Jest to proste, bo przeszliśmy już drogę takiego wdrożenia „zanim to było modne” – komentuje Maciej Fiedler, prezes zarządu FIBARO.

Inteligentne Centrum Multimedialne

System FIBARO można połączyć z produktami takich marek jak Bose, Sonos, Yamaha oraz Russound oraz dzięki wsparciu społeczności z innymi w tym: iEast, Bang&Oulfsen, Musaic, Cocktail Audio, Pionieer, Onkyo, Denon, Nuvo i inne. Pozwala to na tworzenie multimedialnych scenariuszy, dzięki którym inteligentny dom FIBARO zadba o przyjemny odbiór ulubionej muzyki. Przykładowo, system multimedialny może automatycznie ściszyć głośność po 22, włączyć się wraz z innymi urządzeniami jeśli chcemy oglądać film lub o stałej godzinie zapewnić w pokoju dziecięcym, spokojną muzykę, która pozwoli wyciszyć się dzieciom przed kąpielą.

Otwarci na zamki

FIBARO współpracuje również z innymi docenianymi producentami z rynku Internetu Rzeczy. Do inteligentnego domu można bez problemu dodać rozwiązania m.in. Yale, Danlock i DSC, które zadbają o bezpieczeństwo domu. To wyjątkowo ważne dla osób, które notorycznie cofają się, aby sprawdzić czy drzwi są zamknięte lub nie przestają myśleć o uchylonym oknie. Dzięki FIBARO mogą to zweryfikować i zmienić z dowolnego miejsca na świecie.

Ponad 175 integracji

Poza dużymi partnerstwami, FIBARO wdraża również integracje tworzone przez społeczność. W tej chwili, dla użytkowników platformy większość z nich dostępna jest w dedykowanym, bezpłatnym sklepie. Lista integracji obejmuje urządzenia takich marek jak: Yamaha, Ikea (Tradfri), SolarEnergy, Doorbird i inne. Społeczność tworzy również rozwiązania wykorzystujace adaptery IR między innymi dla urządzeń takich firm jak Samsung, Sony, LG, Apple, Dream, O2, Panasonic, Honeywell, Dyson, Nuki, Husqvarna, ­

Powyższe integracje jak i wiele innych dostępne są pod adresem: https://marketplace.fibaro.com/. Zarówno FIBARO jak i społeczność Marketplace nieustannie dodają tam nowe integracje.

System FIBARO posiada wbudowane wsparcie dla kamer internetowych takich producentów jak D-Link, Edimax, Foscam, Hikvision, Linksys, Mobotix, Panasonic czy też Sony.

FIBARO przygotowuje również integracje wykraczające poza pojedyncze urządzenia. W dziale R&D trwają zaawansowane prace nad integracjami z systemami automotive – wbudowanymi w nowoczesne samochody. Dzięki tej kategorii rozwiązań możliwe będzie sterowanie domem bez odrywania rąk od kierownicy, ale także wykorzystanie informacji o stanie samochodu do zwiększania przyjazności inteligentnego domu. Przykładowo – auto, za pośrednictwem systemu FIBARO będzie mogło przekazać informację o ilości paliwa do budzika, a ten odpowiednio dostosuje alarm, abyśmy zdążyli zatankować przed pracą.

Wkrótce, polski system zintegruje się również z ekosystemami inteligentnego AGD. FIBARO prowadzi w tym zakresie rozmowy z takimi producentami jak Samsung, Bosch czy Siemens. Już w niedalekiej przyszłości, inteligentny piekarnik zintegrowany z lodówką pomoże nam dobrać najlepszy przepis z dostępnych składników.

Dedykowana linia produktów dla Apple

Kluczową integracją FIBARO wciąż pozostaje specjalna linia produktów dedykowanych dla platformy HomeKit. W tej chwili, fani rozwiązań Apple mogą cieszyć się, aż 6 produktami – Door/Window Sensor, Single Switch, Flood Sensor, Motion Sensor, CO Sensor oraz Wall Plug EU. Wkrótce dołączą kolejne rozwiązania: głowica termostatyczna The Heat Controller oraz The Button.

Współpraca FIBARO z Apple wciąż się rozszerza – niedawno w oficjalnym sklepie Apple pojawił się pierwszy produkt – Flood Sensor. Tym samym, FIBARO jest jedyną, obecną polską marką w kanale dystrybucji Apple. Wkrótce do sklepu trafią kolejne urządzenia.

źródło: FIBARO

Kan

Autor |2018-01-10T07:29:44+01:0010 stycznia 2018 07:29|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy, Rynek, Sprzęt sieciowy, Tablety, Targi i konferencje|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.