Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-ABC Data osiąga rekordową marżę

ABC Data osiąga rekordową marżę

ABC Data, wiodący dostawca sprzętu i usług IT oraz elektroniki użytkowej w regionie CEE, opublikowała szacunkowe wyniki za pierwsze półrocze 2017 roku. Zgodnie z założeniami i prognozami Zarządu, spółka zanotowała wzrosty w kluczowych obszarach działalności oraz rekordową marżę w wysokości 6,3%.

Wdrożona w ubiegłym roku strategia koncentracji na realizacji transakcji wysokomarżowych oraz rezygnacji z najmniej rentownych linii produktowych po raz kolejny przynosi efekty. W I półroczu 2017 roku szacunkowe przychody ze sprzedaży w Grupie Kapitałowej ABC Data wyniosły 1 914,0 mln PLN. Spółka osiągnęła w tym czasie zysk brutto ze sprzedaży w wysokości 120,1 mln PLN, co oznacza wzrost o ponad 6,6 mln PLN wobec I półrocza ubiegłego roku. Co istotne, w II kwartale br. spółka wypracowała zysk netto w wysokości 3,3 mln PLN – ponad dwukrotnie wyższy w stosunku do poziomu z I kwartału 2017. Łącznie w I półroczu skonsolidowany zysk netto wyniósł 4,8 mln PLN.

Wypracowane wyniki Grupy ABC Data w I półroczu 2017 roku są wyższe od oczekiwań rynku. Co istotne, są one również zgodne z naszymi założeniami na ten rok, które były podstawą do opracowania ogłoszonej w maju tego roku prognozy wyników finansowych Grupy – tłumaczy Ilona Weiss, Prezes Zarządu ABC Data – W branży dystrybucji IT panuje duża sezonowość sprzedaży, a tradycyjnie najlepszym okresem, w którym osiągamy najwyższe przychody, jest czwarty kwartał roku. Nie mam więc wątpliwości, że zrealizujemy podane prognozy. Z kolei wyniki jednostkowe pozwalają z dużą dozą pewności powiedzieć, że nasi akcjonariusze mogą spodziewać się wypłaty zaliczki na poczet dywidendy za ten rok – dodaje Ilona Weiss.

Skonsolidowana EBITDA za okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2017 roku, z wyłączeniem zysku z tytułu wyceny udziałów w Bizneslink CO Sp. z o.o. rozpoznanego w pierwszym półroczu 2016 roku, w wysokości 6,4 mln PLN wzrosła o 25% rok do roku. Jednocześnie w porównaniu kwartał do kwartału tego roku, Grupa zanotowała również wzrost EBITDA. Za II kwartał 2017 roku wyniosła ona 8,4 mln PLN i była o 1,6 mln PLN wyższa od odnotowanej w ciągu I kwartału br.

W I półroczu 2017 roku Grupa ABC Data podejmowała kolejne inicjatywy prorozwojowe w obszarze e-commerce. W ich efekcie Grupa znacznie poszerzyła i unowocześniła portfolio posiadanych innowacyjnych narzędzi e-commerce. W czerwcu spółka uruchomiła autorską platformę ABC Data Cloud, w ramach której oferuje zaawansowane usługi realizowane w oparciu o model cloud. Swoim Klientom udostępniła również aplikację mobilną do platformy sprzedażowej ABC Data:

m-InterLink. Jest ona w pełni zsynchronizowana z platformą Interlink, dzięki czemu rozpoczęte w aplikacji mobilnej zamówienia można dokończyć w systemie webowym i na odwrót. Pozwala to Klientom ABC Data w pełni korzystać z funkcjonalności nowoczesnej sprzedaży wielokanałowej. Kolejną inwestycją był rozwój programu Reseller Web. Jest to zaawansowana technologicznie aplikacja e-sklepu. Program pozwala resellerom na szybkie i bezproblemowe tworzenie oraz konfigurowanie nowoczesnego, otwartego sklepu online, w pełni zintegrowanego z systemami ABC Data.

To m.in. dzięki tworzeniu takich kompleksowych, innowacyjnych narzędzi ABC Data zbudowała swoją wiodącą pozycję w regionie CEE i od lat wyznacza trendy w rozwoju e-commerce w sektorze B2B. Aktualnie domknęliśmy już szereg inwestycji prorozwojowych w tym zakresie i koncentrujemy się na planach związanych z ekspansją marki Xiaomi na rynki bałtyckie – wyjaśnia Prezes Zarządu ABC Data – Marka jest już dostępna w sprzedaży na Litwie, a my rozpoczynamy budowę kanału na Łotwie i w Estonii. To jeszcze nie koniec naszych planów, jesteśmy przecież bezpośrednio obecni w ośmiu krajach regionu – dodaje Ilona Weiss.

ABC Data od lat systematycznie rozwija kolejne kompetencje, często wyprzedzając przy tym światowe trendy. Najważniejsze obszary, na których rozwoju aktualnie koncentruje się spółka, to oprócz wspomnianego e-commerce także usługi z wartością dodaną, cloud computing oraz mobile.

źródło: ABC Data

KanAutor |2017-08-30T07:53:39+02:0030 sierpnia 2017 07:53|Kategorie: Finanse, Newsy, Rynek|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Kto 30 sierpnia 2017 w 06:49 - Odpowiedz

    Teraz już wiem, dlaczego telefon Xiaomi kosztuje w Polsce 800 PLN zamiast 500.

    • mac 30 sierpnia 2017 w 12:20 - Odpowiedz

      Dopiero teraz sie skapnales? ;p

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.