Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Newsy, Rynek, Testy i opinie-Testy 5G NR w celu przyspieszenia wprowadzenia technologii 5G

Testy 5G NR w celu przyspieszenia wprowadzenia technologii 5G

Ericsson, Qualcomm Technologies i SK Telecom ogłosiły plany dotyczące przeprowadzenia testów interoperacyjności i powietrznych badań terenowych opartych na standardach 5G New Radio (NR) opracowywanych na podstawie specyfikacji 3GPP. Próby te mają na celu skierowanie mobilnego ekosystemu w stronę szybkiej walidacji i komercjalizacji technologii 5G NR w pełnej skali, co umożliwi szybkie uruchomienie komercyjnych sieci opartych na infrastrukturze i urządzeniach 5G NR zgodnych z normą 3GPP Rel-15.

W trakcie prób, firmy zaprezentują nowe technologie 5G NR, wykorzystujące duże przepustowości dostępne w pasmach o większej częstotliwości w celu zwiększenia możliwości sieci i osiągnięcia prędkości rzędu wielu gigabitów na sekundę. Technologie te będą mieć kluczowe znaczenie z punktu widzenia spełnienia rosnących wymagań klientów dotyczących łączności dla nowych, szerokopasmowych klienckich technologii mobilnych, takich jak rzeczywistość wirtualna, rzeczywistość rozszerzona i usługi połączone z chmurą. Ponadto, rozpowszechnienie technologii 5G NR może obniżyć jej koszt i ułatwić dostęp domów i firm do usług internetowych wykorzystujących szybkości wielu gigabitów.

W próbach wykorzystana zostanie technologia anteny 3GPP 5G NR Multiple-Input Multiple-Output (MIMO) z technikami adaptacyjnego tworzenia i śledzenia wiązki w celu zapewnienia solidnej i trwałej szerokopasmowej komunikacji mobilnej w pasmach o wyższej częstotliwości, łącznie ze środowiskami nie gwarantującymi prostej widoczności urządzeń (NLOS) i mobilnością urządzeń. Będzie ona również wykorzystywać skalowane przebiegi na bazie ODM z nową, wszechstronną konstrukcją ramową, które to elementy również stanowią część specyfikacji 5G NR. Oczekuje się, że próby dostarczą cennych informacji dotyczących kwestii związanych z integracją technologii 5G NR w sieciach i urządzeniach mobilnych.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku sieci 3G i 4G, cieszymy się na współpracę z wiodącymi operatorami i udziałowcami w rynku, takimi jak Ericsson i SK Telecom, która ma przyspieszyć wprowadzenie technologii 5G,” powiedział Matt Grob, zastępca dyrektora generalnego, CTO Qualcomm Technologies, Inc. „Mapa technologii 5G jest niezmiernie skomplikowana, a próby oparte na globalnym standardzie 3GPP 5G, takie jak nasze próby, mają kluczowe znaczenie z punktu widzenia kontynuowania naszej długiej historii i wiodącej roli w zakresie integracji zaawansowanych technologii bezprzewodowych w urządzeniach charakteryzujących się dokładnym czynnikiem kształtu w celu zapewnienia wprowadzenia sieci 5G do użytku w planowanym terminie.”

Wraz z szybkim nabieraniem rozpędu przez technologie 5G, uzgodniony na skalę globalną i jednolity standard staje się najważniejszym czynnikiem umożliwiającym wczesną komercjalizację technologii 5G i stworzenie efektywnego ekosystemu wokół niej,” powiedział Alex Jinsung Choi, EVP, CTO, SK Telecom, „Ponieważ 3GPP NR jest globalnym standardem 5G, mamy zaszczyt ogłosić wczesne próby 3GPP NR prowadzone wraz z wiodącymi graczami technologii 5G, firm Ericsson i Qualcomm, wraz z którymi postawiliśmy pierwsze w skali globalne i jakże ważne kroki w poprzednich generacjach przełomowych technologii mobilnych.”

5G to największa możliwość przed jaką kiedykolwiek stała nasza branża. Umożliwi ona operatorom wejście na nowe rynki i generować nowe strumienie dochodu dzięki radykalnie nowym modelom biznesowym i zastosowaniom„, powiedział Ulf Ewaldsson, Senior Vice President, Chief Technology Officer, Ericsson. „Ta ważna współpraca w zakresie prób opartych na standardzie 5G wykaże zgodność z 3GPP i ułatwi szybszą komercjalizację globalnego standardu 3GPP 5G. Na swojej drodze do technologii 5G, firma Ericsson pracuje z wiodącymi operatorami i graczami tego ekosystemu w celu umożliwienia innowacyjnego wykorzystania technologii w skali globalnej.”

Testy i próby interoperacyjności które rozpoczną się w Korei w drugiej połowie 2017 roku mają na celu ścisłą współpracę oraz przyspieszenie uzyskania pierwszej specyfikacji 3GPP 5G NR która będzie stanowić część Release 15 – globalnego standardu 5G który będzie wykorzystywać zarówno pasma spektrum częstotliwości poniżej 6 GHz jak i pasma milimetrowe mmWave. Śledzenie specyfikacji 3GPP jest ważne, ponieważ promuje ono zgodność i walidację globalnej normy 5G, skraca czas wymagany do uzyskania urządzeń i infrastruktury zgodnych ze standardem. Będzie ono również prowadzić do uzyskania kompatybilności z przyszłymi wersjami 3GPP 5G NR.

źródło: Ericsson

Kan

Autor |2016-12-28T13:01:25+01:0028 grudnia 2016 13:01|Kategorie: 5G, Internet mobilny, Newsy, Rynek, Testy i opinie|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile