Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-Razer wzmacnia swoją pozycję lidera na rynku gamingowym

Razer wzmacnia swoją pozycję lidera na rynku gamingowym

Razer, globalna marka lifestylowa dla graczy, potwierdził dziś zakup większości aktywów THX Ltd. i przyłączenie do zespołu tak zarządu jak i pracowników firmy. Szczegółowe informacje finansowe na temat transakcji, która miała miejsce w pierwszej połowie października, nie zostały ujawnione.

Min-Lang Tan, CEO Razer
Min-Lang Tan, CEO Razer

Razer ma wizję innowacji na każdym poziomie rozrywki, wizję zgodną z tą, której orędownikiem THX pozostawało w całej swojej 30-letnią już historii” – powiedział Min-Lang Tan, współzałożyciel i CEO Razer. „Zakup ten pozwoli nam wzmocnić swoją pozycję lidera na rynku gamingowym jednocześnie poszerzając nasze pole działania w projektowaniu produktów i rozwoju technologii o nowe aspekty rozrywki, takie jak muzyka czy film.”

THX działać będzie jako niezależna firma pod własnym zarządem, poza głównym nurtem działań firmy-matki. Co więcej, dział zajmujący się technologią audio będzie mógł we własnym zakresie pozyskiwać partnerów i nawiązywać umowy z innymi niż Razer producentami sprzętu, dostawcami usług i partnerami finansowymi.

Min-Lang Tan, CEO Razer
Min-Lang Tan, CEO Razer

Od ponad 30 lat THX szczyci się zasłużoną pozycją jednego ze światowych liderów technologii audio i certyfikacji” – powiedział Laurie Fincham, główny inżynier technologii audio THX. „Waga, którą Razer przywiązuje do designu i innowacji powoduje, że ekscytuję się naszym nowym partnerstwem. Razer będzie wspierać nas w realizacji naszych wizji nowych doświadczeń audiowizualnych”.

Ty Ahmad-Taylor, CEO THX
Ty Ahmad-Taylor, CEO THX

CEO THX, Ty Ahmad-Taylor, dodaje: „Naszym priorytetem było zawsze, by każdy – niezależnie od wybranego medium – mógł doświadczyć rozrywki na najwyższym poziomie jakości. We współpracy z Razer możemy kontynuować ekspansję na jeszcze niezbadane obszary, jednocześnie dostarczając klientom doskonałe rozwiązania dostosowane do ich stale ewoluujących potrzeb. Jako samodzielna firma THX będzie blisko współpracować z Razer, ale będzie też nadal obsługiwać naszych dotychczasowych partnerów w przemyśle rozrywkowym”.

Jak opisuje to Tan, „Największa, monumentalna wartość THX leży w kompetencjach firmy w dziedzinie certyfikacji, optymalizacji audio i sprawach własności intelektualnej. Spodziewamy się, że Ty, Laurie, kadra kierownicza i pracownicy THX, którzy także zostają na pokładzie, będą kontynuować pracę jako światowy lider innowacji i technologii w obszarze audiowizualnym”.

źródło: Razer

KanAutor |2016-10-19T07:19:53+01:0019 października 2016 07:19|Kategorie: Gadżety, Newsy, Rynek|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.