Jesteś tutaj:-, Rynek, Sprzęt-Mastercard i Fit Pay łączą siły dla rozwoju wearables z funkcją płatniczą

Mastercard i Fit Pay łączą siły dla rozwoju wearables z funkcją płatniczą

Mastercard nawiązał współpracę z firmą Fit Pay Inc., której celem jest wprowadzenie funkcji płatności zbliżeniowych w urządzeniach z kategorii wearables i tzw. internetu rzeczy (IoT). W ramach współpracy platforma Fit Pay zostanie zintegrowana z usługą Mastercard Digital Enablement Service (MDES), a obaj partnerzy nawiążą współpracę z firmą Wearatec i innymi producentami w celu udostępnienia posiadaczom kart Mastercard różnych urządzeń umożliwiających bezpieczne wykonywanie płatności zbliżeniowych.


Platforma Fit Pay umożliwia producentom wearables znaczne skrócenie czasu wprowadzania produktów na rynek, a także istotne obniżenie kosztów oraz uproszczenie udostępnienia usług płatności i uwierzytelniania. Współpraca firm Fit Pay i Mastercard jest potwierdzeniem rozwoju ekosystemu dostawców technologii, którzy dołączają do programu Mastercard Commerce for Every Device. Mastercard współpracuje z firmami z różnych sektorów, aby umożliwić konsumentom proste i bezpieczne wykonywanie płatności w sposób najlepiej dopasowany do ich stylu życia, przy zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

W ramach aktualnego zakresu współpracy z Wearatec i innymi producentami urządzeń, Fit Pay planuje w 2017 r. wprowadzić funkcje płatności zbliżeniowych w 2,5 mln urządzeń wearables, a w 2018 r. liczba ta ma wzrosnąć do ponad 9 mln urządzeń.

Wprowadzenie funkcji płatności do tych urządzeń stanowi rozszerzenie usługi MDES i programu Digital Enablement Express, które przewidują wyposażenie w takie funkcje wszelkiego rodzaju akcesoriów, wearables i innych urządzeń oraz ich obsługę w trybie zbliżeniowym przez akceptantów kart Mastercard w ponad 6 mln lokalizacji w 77 krajach na całym świecie. Transakcje takie są „tokenizowane” przez usługę MDES, co pozwala użytkownikom na wykonywanie płatności z wybranego urządzenia w poczuciu pewności, że transakcje są zabezpieczone przed oszustwami.

źródło: MasterCard

KanAutor |2016-10-27T11:07:04+02:0027 października 2016 11:07|Kategorie: Newsy, Rynek, Sprzęt|Tagi: , , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. nick 8 listopada 2016 w 12:33 - Odpowiedz

    ile kosztuje taka opaska fitness żeby wszystko w niej dobrze chodziło?

  2. cebu 10 listopada 2016 w 11:26 - Odpowiedz

    brałem fitbit za 400zł w media ex. ale szykuj się właśnie na wydatki około 400-600zł zależy czego szukasz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.