Jesteś tutaj:-, Rynek, Targi i konferencje, Telewizja-IFA 2016: w 35 rocznicę swojego istnienia, TCL wchodzi w Nową Erę

IFA 2016: w 35 rocznicę swojego istnienia, TCL wchodzi w Nową Erę

IFA 2016 wypada w wyjątkowym momencie dla TCL, korporacji, która z małej firmy powstałej przy okazji joint venture, stała się światowym gigantem w swojej dziedzinie. Dziś firma znajduje się na 3. miejscu na światowym rynku telewizorów LCD oraz na 5. miejscu na świecie w sektorze telefonów komórkowych. Obecnie firma jest również wśród 10 największych producentów tabletów.

Przez lata TCL inwestował w ludzi, technologie i innowacje – w ten sposób firma zdobyła kompetencje i pozycję w segmencie high-end, a najnowsze i najbardziej innowacyjne produkty są prezentowane na targach IFA w tym roku. TCL przedstawi produkty, które plasują firmę w segmencie telewizorów high-end. Wypowiadając się na temat międzynarodowej strategii TCL, Tomson Li, Prezes i CEO TCL Corporation, powiedział: „Dopasowywanie się do trendów wyznaczanych przez inne marki i obniżanie cen produktów, to nie jest strategia, która sprawdza się w nowej erze. TCL stawia sobie za cel bycie liderem na rynku innowacyjnych produktów i przełomowych ofert.

Telewizor Xclusive X1 jest uosobieniem produktu, który prezentuje najnowsze technologie firmy TCL i będzie konkurować z high-endowymi telewizorami LCD innych uznanych marek.

Najnowsze produkty przedstawione na IFA

Premium QUHD TV Xclusive X1– flagowy telewizor high-end TCL

TCL Xclusive X1
TCL Xclusive X1

Nowy 65 „QUHD TV Xclusive X1 wyposażony jest w szereg nowatorskich funkcji, które oferują realistyczne wrażenia podczas oglądania, jak w kinie. Posiada on technologię Quantum Dot oraz ultra-cienką pełną gamę Local Dimming (288 wejść) sięgającą do 1500 nitów w szczytowej jasności w HDR, co zapewnia niesamowicie szczegółowe obrazy o realistycznej jasności i żywych kolorach.

Dodatkowo, czarny krystaliczny ekran redukuje odbicie światła i refleksy, dla doskonałego wyświetlania obrazów, nawet czarnych włosów na czarnym tle.

Dodatkowo, czarny krystaliczny ekran redukuje odbicie światła i refleksy, dla doskonałego wyświetlania obrazów, nawet czarnych włosów na czarnym tle.

Wysokiej klasy 3-drożny system głośników opracowany przez JBL zapewnia doskonałą jakość rozrywki. Xclusive X1 wyposażony jest w najnowszy system Google Play oraz funkcje takie jak Voice Search oraz Google Cast. Tył tego zakrzywionego telewizora jest gładki, a wszystkie kable ukryte za osłoną. Wzornictwo 360° All-In-One Design nie wykorzystuje żadnych śrub ani widocznych łączeń, w celu zachowania eleganckiego piękna produktu. X1 Xclusive (U65S9906) będzie dostępny w Europie w ostatnim kwartale roku w cenie 3 990 €.

TCL „Cityline” (Seria S79): finezja obrazu i design

TCL Cityline
TCL Cityline

TCL Cityline (S79), seria o ultra-smukłej konstrukcji (grubość zaledwie 9,9 mm) wykorzystuje technologię UHD, dla wyjątkowego doświadczenia podczas oglądania, oraz technologię Wide Color Gamut, w celu dostarczenia niesamowitej przestrzeni kolorów 85% z DCI-P3. TCL Cityline (S79 Series) jest wyposażony w specjalny tryb „Football”, dla najlepszego wrażenia podczas oglądania meczu.

TCL Cityline (S79 Series) jest dostępny w trzech rozmiarach (50’’, 55’’ & 65’’) w rekomendowanych cenach detalicznych 3499 PLN (U50S7906), 4299 PLN (U55S7906) oraz 7999 PLN (U65S7906).

Zakrzywiony TV 65” 8K UHD

Zakrzywiony 8K UHD Curved TV 65” wyprodukowany w fabryce paneli CSOT, to ekran o rozdzielczości ośmiokrotnie większej niż full HD, który posiada również aktywną funkcję 3D.

TCL Cityline
TCL Cityline

Fabryka paneli CSOT

W ostatnich latach TCL zyskał przewagę technologiczną i szeroką obecność na całym świecie, przede wszystkim dzięki połączeniu z wiodącym producentem ekranów China Star Optoelectronics Technology (CEOS), oraz uruchomieniu fabryk w Polsce, Meksyku i Wietnamie. CEOS posiada obecnie dwie linie produkcyjne Gen 8,5 i jedną linię Gen 6 LCD, które mogą produkować panele o rozmiarach 55″, a planowana największa na świecie linia Gen 11, będzie wykorzystana do wykonywania nawet największych ekranów, co pozwoli firmie TCL stać się liderem na rynku wielkoekranowych telewizorów. Projekt linii G11 wykorzysta półprzewodnikowy tlenek, proces Cu, POA, technologię Super GOA oraz technologię OLED Printing, do produkcji ekranów LCD oraz OLED o rozmiarach 43″, 65″, 70″ (21:9), 75″. Przez połączenie jednostek biznesowych, TCL korzysta z pionowo zintegrowanego łańcucha dostaw, który nie tylko daje korzyści w zakresie kosztów w porównaniu do konkurencji, ale również poprawia zdolność zarządzania ryzykiem w przypadku okresowej recesji branży.

źródło: TCL Corporation

KanAutor |2016-09-03T08:49:49+02:003 września 2016 08:49|Kategorie: Newsy, Rynek, Targi i konferencje, Telewizja|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.