Jesteś tutaj:-, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Telewizja-IFA 2015: nowości technologiczne TCL

IFA 2015: nowości technologiczne TCL

TCL, producent sprzętu elektronicznego w Chinach i jeden z największych producentów telewizorów na świecie, przedstawił na swoim stoisku o powierzchni 1700 m2, dwa razy większym niż w poprzednim roku, najnowsze technologie gwarantujące kinowe wrażenia, bliskie rzeczywistości.

TCL U65S8806DS
TCL U65S8806DS

Z okazji IFA TCL przedstawia przyszłość telewizorów na prototypach wyposażonych w najnowsze technologie wyświetlania, takie jak Color IQ (QD), High Dynamic Range (HDR) i GoLive. W centralnym punkcie swojego stoiska firma umieściła niesamowity zakrzywiony telewizor UHD 110’’ oraz model TCL S88 – pierwszy telewizor UHD o zakrzywionym ekranie dostępnym w sprzedaży w Europie.

TCL, jedna z najbardziej dynamicznych firm w Europie i najwięszy producent w Chinach, ma intencje wzmocnić swoją obecność w Europie. Ambicje firmy co do ekspansji na rynku niemieckim, znajdują potwierdzenie w powołaniu ekipy odpowiedzialnej za tę strefę geograficzną.

TCL oferuje również telewizory UHD nowej generacji szerokiej publiczności.

Technologie przedstawione na IFA 2015

Quantum Dot Color IQ

TCL, fabryka CSOT oraz QD Vision współpracowały w celu stworzenia telewizora, który odtwarza 90% normy Rec. 2020, przyszłej normy UHD w dziedzinie odtwarzania kolorów. Wyprzedzając Rec. 709, standard zatwierdzony pod koniec lat 90-tych, standard Rec. 2020 to paleta kolorów szersza o 90% . Ta norma określa również głębię kolorów 10 bitów i 12 bitów, do odtwarzania aż do 68 mld kolorów. Technologia Color QI Quantum dot od QD Vision pozwala na odtwarzanie niezrównanie czystych obrazów, co sprawia, że jest to jedyna technologia proponująca tak szeroką gamę kolorów, zanim standard Rec 2020 będzie ogólnodostępny.

Ten przełom technologiczny jest możliwy dzięki rozwiązaniu Color IQ Quatum Dot odQD Vision – jednej z najważniejszych technologii Wide Color Gamut, dostępnej obecnie na rynku.
High Dynamic Range (HDR)

Technologia wyświetlania High Dynamic Range pozwala przypisać większą wartość dla pojedynczego piksela, dla osiągnięcia niezrównanych wrażeń wizualnych. Obrazy są jaśniejsze, o lepszym kotraście, głębokich czerniach, jak również bogatej palecie nowych kolorów, które po raz pierwszy są widoczne na ekranie telewizora.

Golive TV

GoLive to rewolucyjna, międzynarodowa platforma rozrywkowa wideo, która oferuje wybór treści dostępnych na całym świecie oraz która może być podłączona do telewizora, telefony czy tabletu. GoLive zapewnia niesamowite wrażenia i komfort podczas oglądania. Platforma ta automatycznie dostosowuje się do prędkości połączenia internetowego, aby wysłać strumień programów w wysokiej jakości obrazów.


Zakrzywiony telewizor TCL Ultra HD 110’’

Telewizor TCL 4K UHD 110‘’ „China Star” o zakrzywionym ekranie LED-LCD oraz podświetleniu local dimming, jest centralnym modelem stoiska TCL na IFA. Wyświetla on obrazy o maksymalnej jasności 800 nitów, posiada kąt zakrzywienia R6000 i dzięki HDR odtwarza 97% kolorów normy DCI.

Te technologie umożliwiają dokładniejsze wyświetlanie szczegółów oraz żywych kolorów, oferując jednocześnie wyższy kontrast oraz bardziej kompletną paletę kolorów.

Nowości przedstawione na IFA 2015

TCL przedstawia zakrzywiony telewizor UHD wyposzażony w technologię Wide Color Gamut : seria S88 Dostępna w rozmiarach 65 cali i 55 cali, seria S88 posiada technologię Wide Color Gamut (WCG).

Ekran o zakrzywieniu R4000 oraz głośniki Harman/Kardon sprawiają, że ten model dostarczy niezrównanego doświadczenia zanurzenia w obrazie i dźwięku.

Zakrzywiony design modelu o wyrafinowanych liniach oraz jego rozdzielczość UHD, sprawiają, że dzięki realistycznym obrazom widz całkowicie zanurzy się w akcji filmu.

TCL Color Line nada kolorów codziennemu życiu

Kolorowy i kreatywny design serii COLOR LINE jest idealny do udekorowania wnętrza i nadania mu przyjemnej atmosfery, łamiąc jednocześnie konwenanse i monotonię.

Telewizory TV LED COLOR LINE w kolorach niebieskim, zielonym, różowym, pomarańczowym oraz morskim to nowa alternatywa dla wkomponowania telewizora we wnętrze i nadanie koloru codziennemu życiu.

Fabryka ekranów CSOT

Grupa fabryk CSOT w Shenzhen jest największym producentem w Chinach oraz piątym producentem pod względem wielkości ma świecie. W 2014 roku TCL wyprodukował 18 milionów paneli i jest jedynym producentem chińskim, który produkuje swoje własne panele, w celu dostarczenia swoim klientom najlepszych produktów w korzystnej cenie. Dzięki projektowi T2 oraz postępowi nad projektem T3, TCL rozwinie gamę ekranów LCD w 2015 roku. Projekty te powinny przyczynić się do wsparcia sprzedaży telewizorów TCL 8K 2018 r.

Istnieje powód, dla którego TCL stał się liderem rynku dla produkcji telewizorów. TCL jest jedynym chińskim producentem telewizorów posiadającym kompletną linię produkcji, od etapu koncepcji do dostawy. CSOT pozwala nam zaangażować się bardziej w rozwój produktów oraz oszczędność kosztów produkcji” , powiedział Warren Wang, Dyrektore Generalny TCL Multimedia Overseas Business Center. „Możemy więc zaproponować konsumentom telewizory o wyjątkowym wzornictwie, wyposażone w najnowsze technologie, gwarantujące doskonałą jakość obrazu w niezrównanej cenie.”

źródło: TCL Corporation KanAutor |2015-09-09T07:13:42+02:009 września 2015 07:13|Kategorie: Newsy, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Telewizja|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.