Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-BTSearch – w Polsce jest obecnie 31490 stacji GSM / 3G

BTSearch – w Polsce jest obecnie 31490 stacji GSM / 3G

Wyszukiwarka polskich nadajników sieci komórkowych BTSearch, została uaktualniona o nowe dane. Ostatnia aktualizacja: 2015-02-19. Obecnie wykaz zawiera łącznie 31490 stacji. BTSearch.pl opiera się w całości na danych nadsyłanych przez osoby zainteresowane tematem stacji bazowych GSM i 3G w Polsce.

Poniższe zestawienie pokazuje ilość lokalizacji stacji bazowych nodeB/BTS zebranych w bazie danych wyszukiwarki wg podziału na województwa.







































































































WojewództwoALLT-MobileOrangePlusPlayAero 2
Dolnośląskie2976770657605360320
Kujawsko-pomorskie101534218433111826
Lubelskie123431030736581128
Lubuskie104631625724310480
Łódzkie1648465289423209212
Małopolskie3182725722471422288
Mazowieckie445113439411129511417
Opolskie879180159184105138
Podkarpackie1429323306299114221
Podlaskie10643192252446598
Pomorskie148554028242119646
Śląskie495210941092705800498
Świętokrzyskie101426820420051124
Warmińsko-mazurskie9163691652914631
Wielkopolskie2718768582680300371
Zachodniopomorskie148147032943212756
RAZEM3149086026701702336093054

Pod adresem mapa.btsearch.pl działa także mapa zawierająca pozycje GPS nadajników, która oparta jest o dane pochodzące z wykazu UKE.

Pełny wykaz pasm w formacie .csv: Tutaj

źródło: BTSearch.pl

Kan



Autor |2015-02-20T14:49:18+02:0020 lutego 2015 14:49|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Rynek|Tagi: , , , |18 komentarzy

18 komentarzy

  1. PROZAK 20 lutego 2015 w 15:16 - Odpowiedz

    Możemy zweryfikować jakoby Play miał tyle samo BTS-ów co Plus. Kto tak kłamał o tej równości to teraz widać. Co do T-mobile to ma najwięcej tych stacji, i to chyba nie sa wspólne z Orange.

  2. Fankom 20 lutego 2015 w 15:32 - Odpowiedz

    Co ciekwe mam u siebie zasieg Aero2,natomiast play nie, ale co tam wazna kasa dla pajaców z tv.

    • rcicho 21 lutego 2015 w 21:10 - Odpowiedz

      Od jakiegoś czasu karta sim Play może się łączyć i działać na nadajnikach Aero2 poprzez siec Plusa.

  3. Adam 20 lutego 2015 w 16:28 - Odpowiedz

    Ktoś jeszcze chce powiedzieć że plus nie jest najlepszym operatorem pod względem zasięgu?

    • goral2099 20 lutego 2015 w 17:26 - Odpowiedz

      T ma teoretycznie jakieś 1600 nadajników więcej. Ale z tym zasięgiem to się muszę z tobą zgodzić – z moich obserwacji też wynika, że Plus najlepszy.

    • Adam 21 lutego 2015 w 08:05 - Odpowiedz

      [email protected] nie zapominaj o aero2 też działa dla plusa. Nie tak jak play i ciągłe szukanie zasięgu i marnowanie akumulatora

  4. Wieniak 20 lutego 2015 w 17:12 - Odpowiedz

    Przecież Play korzysta z nadajników TM i Plusa i ze swoich. Co z tego, że swoich ma mniej. Ważne, że na wiosce ściągam LTE Play.

    • Adam 21 lutego 2015 w 08:08 - Odpowiedz

      To z tego że nie mówią prawdy i widać jaka jest ilość. Play marnuje baterie ciągłym poszukiwaniem zasięgu. Lte plusa też jest na wsi. Wszysto się zacznie dopiero jak aukcja się skończy

    • Marek 21 lutego 2015 w 11:11 - Odpowiedz

      Jakie poszukiwania? Ustawiasz do rozmów na sztywno Plusa lub Tmobile i nic nie poszukuje. Z Play na rozmowy i tak cię wyrzuci do TM. A LTE Play działa pięknie. Ważne co kto potrzebuje. Wreszcie wiem co znaczy szybki net. Teraz operatorzy zarabiają na internecie i Play to robi przy małej ilości stacji. Ciekawe prawda?

  5. op252 21 lutego 2015 w 09:23 - Odpowiedz

    Ten spis ma tyle wspólnego z rzeczywistością, to jedynie stacje zgłoszone do bazy. W przypadku Play w mojej okolicy jest ponad 20 stacji i większość ma LTE a spis nie zawiera żadnej z nich. Są wskazane 3 lokalizacje z UMTS. Generalnie mam -65 dBm LTE z nieistniejącej stacji 🙂

  6. op252 21 lutego 2015 w 15:50 - Odpowiedz

    U mnie w mieście aktualna sytuacja wygląda tak :
    Plus + Aero2 + Mobyland, łącznie 6 stacji z tego 5 LTE
    T-mobile + Orange, łącznie 6 stacji z tego 5 LTE
    Play 6 stacji, wszystkie 6 LTE

  7. Dex 21 lutego 2015 w 18:06 - Odpowiedz

    Plus i aero2 deklasują rywali, a myślałem, że po rozbudowie Networks będzie miała więcej.

    • op252 21 lutego 2015 w 19:38 - Odpowiedz

      Może są takie miejsca gdzie Plus działa lepiej ale na pewno nie na pomorzu. W mojej okolicy jest wiele miejsc gdzie mam pełen zasięg 3G Networks a Plus ma „jedną kreskę” 2G. Aero2 3G 900 mam jako taki sygnał dopiero na balkonie a Play LTE max nawet w kiblu.

    • PROZAK 22 lutego 2015 w 04:50 - Odpowiedz

      Deklasują?! Według tabelki Plus z Areo2 cienko wygląda w połączeniu T-mobile i Orange, i nie dziwi fakt, że Plus robi szum medialny w sprawie współpracy tych dwóch operatorów. Inna sprawa że ofertę internetową Plus ma lepsza od tych dwóch operatorów, ale za to gorszą od Play. Co do ofert głosowych na abonament to bezsprzecznie liderem jest T-mobile.

    • Dex 23 lutego 2015 w 13:51 - Odpowiedz

      @PROZAK: Plej ma najgorsza ofertę internetową ze wszystkich sieci w Polsce. Działa tylko na własnej infrastrukturze pleja, której nie ma za wiele. W ich przypadku trudno mówić o internecie mobilnym. Cennikowo rów iż nie wypada najlepiej.

  8. Bartek 23 lutego 2015 w 13:03 - Odpowiedz

    Bardzo to przyzwoicie wygląda u Plusa. Teraz już rozumiem, dlaczego nie ma u nich najmniejszych kłopotów z zasięgiem.

  9. Micky 23 lutego 2015 w 13:05 - Odpowiedz

    Ja zawsze kupuję u operatora. Od kilku lat w Plusie, bo u nich mam abonament. I zawsze są to jakieś korzystne propozycje z uwagi na długi mój staż u tego operatora, tak że nawet nie chce mi się szukać, czy gdzieś mógłbym coś taniej znaleźć itp.

  10. drr 23 lutego 2015 w 14:18 - Odpowiedz

    Play ma niewiele więcej niż samo Aero2! niezła wtopa

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.