Jesteś tutaj:-, Rynek-Niemcy: Zalando uruchamia nowy system odbioru paczek

Niemcy: Zalando uruchamia nowy system odbioru paczek

Nowe rozwiązanie dla klientów Zalando nazwane PaketButler (czyli „paczkowy lokaj”) to specjalna, wytrzymała torba odporna na cięcie, rozrywanie i działanie ognia. Torba będzie zamykana na specjalny zamek i umieszczana przy drzwiach, aby móc zostawić w niej w razie nieobecności w domu adresata zamówione online przesyłki. W torbie będzie można umieszczać też przesyłki do zwrotu. Pilotażowy projekt został wdrożony przez Zalando razem z DHL i Deutsche Telekom na terenie kilku dzielnic w Berlinie. Klienci Zalando mogą się zarejestrować na stronie paketbutler.com, aby wziąć udział w trzymiesięcznym, darmowym okresie próbnym usługi.

Jak widać na przykładzie Zalando, zwroty to bardzo ważna kwestia w przypadku całego sektora e-commerce. Nasze badania pokazują, że możliwość darmowego i bezproblemowego zwrotu towaru może przyczynić się do zwiększenia obrotów sklepu od 50 do aż 350% W ramach strategicznej współpracy InPost z Allegro każdy e-sprzedawca może teraz dodać nowe możliwości: Allegro Paczkomaty InPost i Allegro Polecony InPost. Będzie to najtańsza dostępna forma dostawy – zarówno w odniesieniu do listu poleconego (3,94 zł), jak i paczki (7,99 zł). W każdej z tych opcji klienci mają zagwarantowany darmowy zwrot kupionego towaru. InPost zapewnia efektywną logistykę odwróconą również innym sklepom internetowym za pomocą serwisu SzybkieZwroty.pl, który oferuje usługę bezpłatnego zwrotu lub wymiany towaru za pomocą sieci Paczkomatów InPost. Taka usługa czyni rynek e-commerce jeszcze bardziej atrakcyjnym i przystępnym dla osób, które dotychczas miały opory przed korzystaniem z zakupów przez internet. Jestem przekonany, że dzięki wprowadzeniu przez InPost ułatwień w zakresie dostaw i zwrotów towarów zamawianych online, polski rynek e-commerce może rozwijać się o wiele dynamiczniej, niż dzieje się to obecnie” – podkreśla Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

źródło: Integer.pl

KanAutor |2014-12-22T16:16:15+02:0022 grudnia 2014 16:16|Kategorie: Newsy, Rynek|Tagi: , |2 komentarze

2 komentarze

  1. rewaaw 22 grudnia 2014 w 15:33 - Odpowiedz

    tylko, że tam klienci kupują i nie do końca liczy się tylko cena, a w Polsce to chcą poużywać i oddawać.

  2. zbyszekswce 22 grudnia 2014 w 22:48 - Odpowiedz

    Tak już widzę, jak w Polsce to przechodzi 🙂 Kiedyś pozbywałem się starych mebli ( miałem ich dużo ). Zamówiłem ekipę do wywózki, a w nocy zagrodziłem sobie miejsce parkingowe pod domem kilkoma starymi rozlatującymi się meblami ( naprawdę ROZLATYWAŁY SIĘ W RĘKACH ). Zdziwiłem się i byłem jednocześnie trochę zły – bo rano nie zastałem prawie NIC! I nie zwinęła tego policja ani inne służby, bo niewielka część „towaru” została, widocznie komuś nie pasowała… Podsumowując – u nas niestety ale to co zostawiasz ZA DRZWIAMI traktowane jest jako dobro ogólnonarodowe 🙂

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.