Jesteś tutaj:-, Rynek, Wyniki finansowe-Smartfony napędzają w Komputronik

Smartfony napędzają w Komputronik

Komputronik, dystrybutor branży IT i elektroniki w Polsce oraz operator najpopularniejszego w kraju sklepu internetowego z elektroniką www.komputronik.pl, we wstępnych danych o działalności handlowej w lipcu 2014 roku, czyli czwartym miesiącu roku obrachunkowego 2014, osiągnął w ujęciu jednostkowym szacunkowy zysk handlowy ze sprzedaży towarów i usług o wartości około 10,1 mln zł, wobec 8,7 mln zł w analogicznym okresie zeszłego roku, co stanowi wzrost o 16,1%.


Lipiec, a tym samym rozpoczęte wakacje, to czas urlopów i dużej mobilności, jednak na naszym przykładzie widać, że również okres zakupowy. Polacy chętnie wymieniają sprzęt elektroniczny, poszukują nowinek technicznych. Z danych wynika, że szczególnie dużą popularnością cieszy się kategoria smartfonów. Przewidujemy, że zainteresowanie tym asortymentem nie będzie słabło również w kolejnych miesiącach, w okresie Back To School
– stwierdza Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Komputronik. Ostatni miesiąc niewątpliwie należał do sprzedaży internetowej. Ten kanał dystrybucji w ostatnim okresie rośnie bardzo dynamicznie. Komputronik wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku stara się stale rozwijać kanał e-commerce, oferując klientom kolejne udogodnienia, atrakcyjne cenowo oferty i akcje promocyjne. Oczywiście w ramach naszych planów nie zapominamy o klientach, którzy preferują zakupy w sklepach stacjonarnych, które również odnotowują poprawę sprzedaży – dodaje.

We wstępnych danych pochodzących z systemów sprzedaży uwzględniono prognozy dotyczące otrzymania bonusów, premii posprzedażnych, nie uwzględniono natomiast funduszy marketingowych od producentów na częściowe refinansowanie działań promocyjnych.

źródło: Komputronik

KanAutor |2014-08-05T12:06:52+02:005 sierpnia 2014 12:06|Kategorie: Newsy, Rynek, Wyniki finansowe|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.