Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-Exatel nagrodzony za testy w dziedzinie superszybkiej transmisji danych

Exatel nagrodzony za testy w dziedzinie superszybkiej transmisji danych

W dniach 23-26 czerwca w Nicei odbyła się XVI edycja najważniejszej w Europie konferencji poświęconej zagadnieniom związanym z sieciami optycznymi – „NextGeneration Optical Networking”. W wydarzeniu wzięło udział ponad 700 specjalistów z całego świata, począwszy od usługodawców, operatorów centrów danych, a kończąc na dostawcach sieci optycznych.

Podczas konferencji firma Exatel otrzymała nagrodę Innovation Award za testy w dziedzinie superszybkiej transmisji danych, przeprowadzone w oparciu o rozwiązanie globalnego dostawcy rozwiązań teleinformatycznych – firmy Huawei. W ich wyniku, w ubiegłym roku, po raz pierwszy na świecie przesłany został sygnał z prędkością 400 Gbit/s przy pomocy pojedynczej fali nośnej na trasie Perkuna-LIM-Mory-LIM-Perkuna.

Uzyskanie takiego wyniku to duży postęp dla rozwoju systemów sieci transmisji danych. Do tej pory, do przesyłania danych z prędkością 400 Gbit/s, producenci sprzętu DWDM stosowali rozwiązania bazujące na użyciu wielu fal nośnych. Natomiast wykorzystanie tylko jednej z nich, to olbrzymi krok w ewolucji optycznych sieci transportowych. Aktualnie operatorzy telekomunikacyjni rozbudowują swoje sieci wykorzystując łącza o przepływności 100 Gbit/s. Tym bardziej należy podkreślić, że wyniki testów pokazały, iż już dzisiaj dostępna jest technologia czterokrotnie wydajniejsza, pozwalająca na uproszczenie architektury sieci i przenosząca coraz większy ruch kliencki.

Nasza sieć transportowa intensywnie się rozwija i już teraz widzimy szansę optymalizacji części relacji, wykorzystując właśnie łącza 400 Gbit/s. Tym bardziej jesteśmy dumni z tak zaawansowanych technologicznie testów, które nie tylko biją kolejne rekordy transmisji danych, ale także umożliwiają rozbudowę naszej sieci i jednocześnie potwierdzają dominującą pozycję Exatela jako dostawcy rozwiązań transmisji danych”– powiedział Dyrektor Biura Architektury i Planowania Sieci z firmy Exatel, Michał Szczęsny.

Na pytanie kiedy technologia zostanie wdrożona, Prezes Zarządu Exatel SA Marcin Jabłoński odpowiedział: „Z obserwacji rynku wynika, że liczba nowych rozwiązań teleinformatycznych stale rośnie, a to przekłada się na ilość informacji przesyłanych przez sieci dedykowane (VPN) czy Internet. W Exatelu wdrażamy już rozwiązania transmisji danych 100 Gbit/s i aktywnie uczestniczymy w rozbudowie sieci na potrzeby rynku. Nasza infrastruktura jest przygotowana na kolejny krok – czyli wdrożenie 400 Gbit/s, ale to nastąpi wtedy, gdy pojawią się faktyczne potrzeby ze strony klientów. Na początku usługę 400 Gbit/s będziemy wykorzystywali do optymalizacji własnej sieci szkieletowej”.

źródło: Exatel

KanAutor |2014-07-07T11:08:40+01:007 lipca 2014 11:08|Kategorie: Internet stacjonarny, Newsy, Rynek|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.