Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-Estoński inkubator hardware Buildit szuka polskich start-upów

Estoński inkubator hardware Buildit szuka polskich start-upów

Pozostały już tylko 3 dni na zgłoszenia do drugiej tury naboru do 3-miesięcznego programu mentorskiego. Wybrane start-upy otrzymają do 20 000 euro wsparcia finansowego.

Buildit jest pierwszym w Europie Północno – Wschodniej akceleratorem hardware, skupiającym projekty typu „internet rzeczy”. Obecnie prowadzi w wielu krajach, w tym w Polsce rekrutację do drugiej tury programu mentorskiego, rozpoczynającego się we wrześniu. Poszukiwane start-upy powinny pracować nad ciekawym produktem, zawierającym komponenty hardware, przykładowo związanym z elektroniką użytkową, produktami wereable, „internetem rzeczy” czy robotyką.

Wybrane start-upy, oprócz dofinansowania w wysokości do 20 000 euro na projekt, otrzymają m.in. wsparcie mentorskie ponad 80 specjalistów, możliwość pracy w nowoczesnym ośrodku technologicznym, kontakty produkcyjne w Azji. Ze wszystkich zgłoszeń, Buildit wybierze do 10 innowacyjnych projektów, na które przeznaczył pulę 200 000 euro.


Zapewniamy start-upom możliwość rozwoju ich prototypów w specjalnie przeznaczonej do tego placówce, dzięki czemu nie muszą się martwić o koszty wynajmu przestrzeni biurowej. Na miejscu mogą skorzystać z usług naszych partnerów, minimalizując koszty kluczowych etapów pracy, jak rozwój, projektowanie czy testowanie. Pod okiem doświadczonych specjalistów, przedsiębiorców i inwestorów, doradzających w kwestiach nie tylko technologicznych, ale także marketingowych, prawnych i finansowych mogą sprawnie rozwinąć produkt i przygotować go do wejścia na rynek
– mówi Aleksander Tonnison, współzałożyciel i dyrektor generalny Buildit.

Zgłoszenia można składać do 20 lipca na stronie internetowej:
www.builditaccelerator.com

Akcelerator Buildit należy do portfolio polskiego funduszu venture capital Xevin Investments, działającego na terenie Europy Środkowo- Wschodniej.

źródło: Buildit

KanAutor |2014-07-18T07:15:18+01:0018 lipca 2014 07:15|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Rynek|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.