Jesteś tutaj:-, Rynek, Sprzęt-CNK: 18 Piknik Naukowy pełen technologicznych nowinek

CNK: 18 Piknik Naukowy pełen technologicznych nowinek

Samoreplikujące się drukarki 3D, urządzenia do natryskiwania grafenu, pokaz możliwości nanotechnologii i ekscytujące badanie plazmy. A także samodzielnie poruszające się roboty, zdalnie sterowane modele latające, symulator lotu szybowcem i symulator reaktora jądrowego. To tylko niektóre z atrakcji 18. Pikniku Naukowego, który odbędzie się 31 maja na Stadionie Narodowym.


Dla amatora ciekawostek naukowych to często jedyna okazja, by osobiście wziąć udział w tajemniczych i niezmiennie fascynujących eksperymentach. Pokażemy najnowsze osiągnięcia i możliwości współczesnych technologii.

Tematem nadrzędnym tegorocznego Pikniku jest CZAS. Dziś nasze całe życie jest mu podporządkowane. Nauczyliśmy się mierzyć go z niezwykłą precyzją, bo wymagał tego rozwój cywilizacji. Ale – czym tak naprawdę jest czas?

Odpowiedzi na to pytanie spróbuje udzielić ponad 150 instytucji, także z zagranicy. Pojawią się liczne znaki czasu, jak ekologiczne modele samochodów napędzane alternatywnymi źródłami energii. Nie zabraknie widowiskowych doświadczeń chemicznych, eksperymentów optycznych, zabaw z laserem i zajęć z archeologii dla wszystkich grup wiekowych. Pojawi się hałaśliwa turbina gazowa i rakieta na wodę; można będzie zobaczyć drużynę robotów w meczu piłkarskim i poznać naukową naturę węzła przy krawacie.

Organizator Zaprasza 31 maja, od 11:00 do 20:00.

Wstęp wolny.

Piknik Naukowy organizowany jest przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.

źródło: Centrum Nauki Kopernik

KanAutor |2014-05-12T07:58:34+02:0012 maja 2014 07:58|Kategorie: Newsy, Rynek, Sprzęt|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.