Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-Atende rozpoczyna współpracę z Telecom Luxembourg Private Operator

Atende rozpoczyna współpracę z Telecom Luxembourg Private Operator

Dwustronna umowa ramowa podpisana między firmami daje Atende szansę wyjścia za granicę ze swoimi rozwiązaniami cloudowymi. Telecom Luxembourg Private Operator (TLPO), dzięki partnerstwu z polską spółką, zyska możliwość nie tylko oferowania swoich usług w oparciu o technologię cloud computingu, ale też rozszerzenia swojej działalności w tej części Europy.

Atende jest pierwszą polską firmą, z którą luksemburski operator telekomunikacyjny podpisał umowę partnerską. Fakt zawarcia porozumienia został ogłoszony podczas otwarcia Polsko-Luksemburskiego Forum Biznesowego, którego celem jest rozwój współpracy między krajami w sferze m.in. technologii informatycznych.

Ta umowa to dla nas krok w kierunku popularyzacji naszych rozwiązań na rynkach międzynarodowych. Budujemy sieć partnerską, która umożliwia oferowanie zainteresowanym podmiotom usług z zakresu Centrów Danych oraz IaaS wraz z uwzględnieniem wymagań klienta co do miejsca, w którym chciałby on, żeby jego dane były składowane – powiedział Jérôme Grandidier, CEO Telecom Luxembourg Private Operator.

Główna działalność Telecom Luxembourg Private Operator polega na świadczeniu usług telekomunikacyjnych. Podpisane porozumienie pozwoli firmom na wzbogacenie swojego portfolio o usługi partnera. W związku z tym do oferty TLPO włączone zostaną usługi Atende z zakresu Centrów Danych oraz IaaS (ang. Infrastructure as a Service). Zaś Atende będzie mogło wzbogacić swoje portfolio o ofertę operatora.


Globalizacja to dla nas wszystkich już rzeczywistość, stąd bardzo wysoko cenimy sobie możliwości kooperacji z zagranicznymi partnerami. Jesteśmy dumni z tego, że TLPO, który nieustannie szuka szans na rozwój, uznał nas za wiarygodnego partnera. W naszej strategii biznesowej silnie akcentujemy usługi związane z cloud computingiem stąd tym bardziej cieszy zainteresowanie tą dziedziną naszej aktywności biznesowej
– powiedziała Katarzyna Kołder, Business Development Director w Atende.

źródło: Atende

KanAutor |2014-05-09T17:55:10+02:009 maja 2014 17:55|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Rynek|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.