Jesteś tutaj:-, Rynek, Tablety-Ipad z większym proc. udziałem na rynku chińskim niż gdziekolwiek indziej na świecie

Ipad z większym proc. udziałem na rynku chińskim niż gdziekolwiek indziej na świecie

Jak na ironię Ipad osiągnął największą penetrację rynku tabletów właśnie w Chinach. To nie żart. Według raportu opiniotwórczej firmy analitycznej IDC poziom sprzedanych iPadów wyniósł 73% wszystkich sprzedanych tabletów w Państwie Środka, podczas gdy średni udział penetracji na świecie oscyluje na poziomie 68%. Biorąc pod uwagę fakt, że cena najtańszego iPada wynosi 10% rocznych dochodów przeciętnego chińskiego pracownika jest to z pewnością imponujący rezultat.

iPAD
iPAD

Dane IDC pokazują liczbę 17 mln sprzedanych iPadów na świecie za sam drugi kwartał 2012 roku. Swój wkład w ten wynik ma z pewnością ostatnia obniżka cen starszych modeli firmy Apple. Produkt potentata z Cupertino miażdży wręcz rezultaty osiągnięte przez rodzime Lenoro i koreańskiego Samsunga. Są to odpowiednio 8% i niecałe 3,6% całego, chińskiego rynku tabletów.

Z jednej strony dane wydają się być szokujące z drugiej zaś nie powinny dziwić. Ponad 250 mln Chińczyków można zaliczyć do tamtejszej klasy średniej. Wkrótce będzie to liczba przekraczająca sumę obywateli Stanów Zjednoczonych. Już tylko 33% ogólnej liczby sprzedanych iPadów trafia na amerykański rynek. Prognozuje się iż udział ten może w przyszłości spaść poniżej 20 procent. Wszystko za sprawą rosnącej popularności urządzenia w innych rejonach świata a w szczególności w Chinach.

Kamil Kawczyński

Źródło: venturebeat.comAutor |2012-08-13T12:49:30+02:0013 sierpnia 2012 12:49|Kategorie: Newsy, Rynek, Tablety|Tagi: , , , |3 komentarze

3 komentarze

  1. buriedek 13 sierpnia 2012 w 11:17 - Odpowiedz

    Kolejni którzy kopiują. W ankiecie nie było możliwości wyboru Inne. A jak sami wszyscy dobrze wiemy. Chińskich noname jest tam multum.

  2. kaz 13 sierpnia 2012 w 11:32 - Odpowiedz

    Chiny, to wnet wszystko wykupią.

  3. ferdar 13 sierpnia 2012 w 12:37 - Odpowiedz

    Chiny kupują dobry sprzęt a swój szajs wysyłają za granicę

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.