Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-Avaya: nowe rozwiązania sieciowe

Avaya: nowe rozwiązania sieciowe

Firma Avaya, globalny dostawca systemów i usług komunikacyjnych dla przedsiębiorstw, przedstawia rozszerzoną ofertę rozwiązań sieciowych, które pozwolą zachować wyższy stopień bezpieczeństwa i kontrolę nad siecią, również w przypadku takich inicjatyw, jak Bring Your Own Device (BYOD; przynieś swoje urządzenie). Rozwiązanie Avaya Identity Engines 8.0 zapowiedziane na konferencji Interop w Las Vegas w prosty i ekonomiczny sposób zapewnia pracownikom i gościom bezpieczny, kontrolowany dostęp do sieci przewodowych i bezprzewodowych z poziomu urządzeń osobistych.

Przedsiębiorstwa muszą wiedzieć, kto i jak uzyskuje dostęp do ich sieci — czy za pomocą laptopów, komputerów stacjonarnych, smartfonów czy też tabletów. Rozwiązanie Avaya Identity Engines 8.0 wprowadza dwie nowe, ważne funkcje, które pomagają wyeliminować zagrożenia związane z urządzeniami osobistymi w korporacyjnej sieci i pozwalają przedsiębiorstwom zapewnić bezpieczny, elastyczny dostęp poszczególnym użytkownikom.

  • Ignition Access Portal oferuje jednolity sposób dostępu użytkownikom sieci przewodowej i bezprzewodowej. Upraszcza zarządzanie inicjatywami typu BYOD za sprawą automatycznej rejestracji i identyfikowania urządzeń, co zapewnia personelowi IT szczegółowy wgląd w typy oraz profile urządzeń w sieci i umożliwia – w razie konieczności – podjęcie odpowiednich działań. Access Portal można dostosować do wymagań przedsiębiorstwa i wdrożyć w skali całej sieci oraz w różnych lokalizacjach geograficznych.
  • Ignition CASE Client automatycznie konfiguruje urządzenia pod kątem bezpiecznego dostępu do sieci. Jest to tymczasowy program kliencki, który przed dopuszczeniem urządzenia do sieci sprawdza, czy spełnia ono określone wymagania w zakresie bezpieczeństwa i konfiguruje je, nie ujawniając użytkownikom niezbędnych certyfikatów lub współdzielonych kluczy. Jest to szczególnie przydatne na przykład wtedy, gdy partnerzy biznesowi z zwnętrznymi laptopami potrzebują zabezpieczonego, ale ograniczonego dostępu do zasobów sieci — notebook zostaje skonfigurowany automatycznie w ciągu kilku sekund, po czym program kliencki „znika” ze sprzętu użytkownika.

Te nowe funkcje rozwijają istniejące mechanizmy bezpieczeństwa Avaya Identity Engines, zapewniając organizacjom ekonomiczny sposób zarządzania tożsamością oraz dostępem do sieci na rzecz pracowników, gości oraz coraz szerszej gamy urządzeń w przedsiębiorstwie.

źródło: Avaya

KanAutor |2012-05-09T09:35:38+02:009 maja 2012 09:35|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Rynek|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.