Jesteś tutaj:-, Rynek-Pierwszy na świecie robot służby wieziennej(wideo)

Pierwszy na świecie robot służby wieziennej(wideo)

Służba więzienna nie jest zajęciem dla każdego, biorąc pod uwagę możliwość zostania rannym, zastraszonym czy przekupionym nie każdy się do tego nadaje. Doskonale natomiast nada się robot, któremu niestraszne są wymienione zagrożenia, jest całkowicie bezstronny i idealnie wykonuje polecenia.


W Południowej Korei robot strażnik to już rzeczywistość, zakończono właśnie testy nowego robota strażnika. Na chwilę obecną do zadań robota należy monitorowanie i zgłaszanie podejrzanych zachowań. Wyposażony jest w czujniki pozwalające na określenie stanu emocjonalnego więźniów.

Robot nagrywa normalne zachowania i zwyczaje, aby mógł zwrócić uwagę na zachowania odbiegające od normy czy tendencje samobójcze. Wyposażony jest w dwukierunkowy system audio, który pozwala na komunikację strażnik – więzień.

Robot zaprogramowany jest na prace automatyczną, ale odpowiednia aplikacja na iPada pozwala na sterowanie ręczne.

źródło: tomsguide.com
Jarek ŚwierczewskiAutor |2012-04-21T00:35:26+01:0021 kwietnia 2012 00:35|Kategorie: Newsy, Rynek|Tagi: , |3 komentarze

3 komentarze

  1. kaz 21 kwietnia 2012 w 06:17 - Odpowiedz

    Chyba ma dużo „klawiszy”

  2. LesH 21 kwietnia 2012 w 11:14 - Odpowiedz

    Aż się prosiło stworzenie robotów-strażników w zakładach penitencjarnych, szczególnie do nadzoru i kontaktów z ‚ciężkimi’ przestępcami.

  3. LesH 21 kwietnia 2012 w 13:46 - Odpowiedz

    Dopiero teraz zwróciłem uwagę na lśniący korytarz, w którym stoi robot na. Jeśli tak czysto mają w więzieniach, to właśnie tam będzie niebawem nowy cel masowej emigracji ludzi, którym doskwiera bieda. Godziwe warunki mieszkalne plus duże roboty-‚zabawki’ co dzień… Ale zdjęcie zrobiono prawdopodobnie w instytucie badawczym.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.