Jesteś tutaj:-, Rynek-Nowa jakość zdjęć w przyszłych modelach smartfonów Apple(wideo)

Nowa jakość zdjęć w przyszłych modelach smartfonów Apple(wideo)

Co może zrobić firma Lytro dla przemysłu urządzeń mobilnych, w tym smartfonów? Może zmienić kierunek rozwoju aparatów fotograficznych, z wyścigu na megapiksele w nową jakość zmiennego punktu ostrości. Dzięki czemu na zrobionych już zdjęciach będziemy mogli zmieniać miejsce ostrości, tak jak teraz robimy to przed wykonaniem fotografii.

Aparat firmy Lytro, który wkrótce pojawi się na rynku, będzie pozwalał na zapis, tzw: pola świetlnego – informacji na temat kierunków padania promieni świetlnych, co w praktyce będzie oznaczać możliwość dowolnego wyboru miejsca ustawienia ostrości na zrobiony zdjęciu.
Brzmi niewiarygodnie, poparzcie na film, na którym pod hasłem: :Shoot now – focus later” Lytro prezentuje możliwości nowe j technologii:

Dokładny efekt możemy zobaczyć na stronie Lytro: tutaj
Klikamy na zdjęcie i wybieramy, w którym miejscu chcemy wyostrzyć.

Technologia ta póki co ma swoje ograniczenia. Jednym z nich jest stosunkowo mała rozdzielczość robionych zdjęć. Aparat Lytro Light Field Camera będzie rejestrował 11 milionów promieni świetlnych co dam nam rozdzielczość 1.2Mpix zdjęcia. Co z kolei da nam przykładowo rozdzielczość 1440×800.

Dlaczego w tytule wspominam o Apple? Dlatego, że Lytro CEO Ren Ng spotkał się ze Stevem Jobsem i mieli omawiać możliwości wprowadzenia tej technologii do rynek mobilny. Z drugiej strony wypowiedzi pana Ng nie wskazują na zainteresowanie tym rynkiem.

Źródło: lytro, wł

Pozdrawiam
JarKen 2012Autor |2012-01-26T13:25:40+02:0026 stycznia 2012 13:25|Kategorie: Newsy, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.