Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Rynek-ITU Telecom World: relacja video (video)

ITU Telecom World: relacja video (video)

Do 2015 r. nastąpić ma globalne obniżenie cen szerokopasmowego dostępu do Internetu – taki cel wyznaczyli sobie uczestnicy tegorocznej edycji prestiżowych targów telekomunikacyjnych ITU Telecom World 2011 w Genewie. W skład polskiej delegacji wchodzą przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury oraz czołowych polskich firm na rynku telco/IT, w tym wrocławskiego OXYCOM-u.

Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia imprezy był szczyt poświęcony Internetowi szerokopasmowemu – wzięli w nim udział szefowie państw i rządów oraz przedstawiciele biznesu z całego świata (Polskę reprezentowała podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Magdalena Gaj). Uczestnicy spotkania zobowiązali się do zrealizowania do 2015 r. następujących celów:

    – opracowania strategii promowania Internetu szerokopasmowego (lub włączenia dostępu do Sieci w zakres usługi powszechnej),
    – obniżenia cen Internetu szerokopasmowego (poprzez działania odpowiednich regulatorów),
    – zapewnienie w państwach rozwijających się dostępu do Internetu co najmniej 40% gospodarstw domowych,
    – zapewnianie 60% ludności świata (w państwach rozwijających się 50%, zaś w państwach najmniej rozwiniętych – 15%) dostępu do Internetu.

Dominującym tematem jest oczywiście komunikacja, podczas oficjalnych wystąpień duży nacisk kładziony jest na to, że naszym – tzn. dostawców usług komunikacyjnych, operatorów, całego sektora IT – obowiązkiem jest zapewnienie ludziom nieskrępowanej możliwości porozumiewania się i wymiany informacji. Chodzi tu nie tylko o technologiczne aspekty naszej działalności, ale także o jej wymiar ogólnoludzki. Podczas oficjalnego otwarcia Hamadoun Touré, sekretarz generalny ITU, przypomniał, że liczba ludności przekroczy wkrótce 7 mld – jego zdaniem, jest to dla całej branży potężne wyzwanie, ale także szansa” – relacjonuje Maciej Barański, szef delegacji OXYCOM na ITU 2011.

Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie targów oraz prezentacja polskiego pawilonu, którego motywem przewodnim jest – dosłownie i w przenośni – chmura (cloud computing). Tego typu rozwiązania prezentuje OXYCOM, promując swoją wizję najważniejszego obecnie trendu na globalnym rynku IT. Oferowana przez firmę platforma SaaS i moduły tworzące prywatną chmurę dla przedsiębiorstw to pierwsze tego typu rozwiązania na polskim rynku, kompleksowe, uniwersalne i łączące w sobie wszystkie zalety prawdziwego cloud computingu.

ITU Telecom World 2011: polski pawilon

Polską ekspozycję zaprojektowała renomowana pracownia WWAA, która odpowiadała też za podobny projekt na wystawę Expo w Szanghaju.

Główny motyw, czyli przestrzenna chmura nad stoiskiem, została wykonana z poliwenglanu i nawiązuje do technologii cloud computing, w której specjalizuje się firma OXYCOM.

Wiceminister Infrastruktury Magdalena Gaj przedstawia Sekretarzowi Generalnemu ITU Hamadoun I. Toure firmę OXYCOM.

źródło: OXYCOM

KanAutor |2011-10-27T14:22:11+02:0027 października 2011 14:22|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Rynek|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.