Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Newsy, Rynek-Backup on-line lepszy niż tradycyjne nośniki

Backup on-line lepszy niż tradycyjne nośniki

Archiwizacja prywatnych oraz firmowych danych przez Internet jest dużo lepszym i bardziej bezpiecznym rozwiązaniem niż przechowywanie kopii na płytach CD lub innych stacjonarnych nośnikach – przekonuje Komputronik. Firma podaje 10 powodów, dla których backup on-line stanowi korzystną alternatywę wobec tradycyjnych metod ochrony takich materiałów, jak: dokumenty, rodzinne zdjęcia, kolekcjonowane latami pliki muzyczne czy filmy wideo. Backup danych online polega na tworzeniu kopii zapasowych i przesyłaniu ich za pomocą Internetu na tzw. wirtualne serwery. W razie uszkodzenia dysku lub utraty komputera, dane są odzyskiwane za pośrednictwem dowolnego peceta pod warunkiem znajomości hasła dostępu.

Dane można stracić łatwiej, niż nam się wydaje. Najczęściej wynika to z nieumyślnego skasowania zawartości dysku, zgubienia lub kradzieży komputera, zainfekowania plików przez wirusa lub awarii sprzętu. Dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniej metody archiwizacji tak, aby niezależnie od przyczyny kłopotów, odzyskać wszystkie materiały szybko i bez utraty najmniejszego pliku – mówi Artur Pocięgiel, Kierownik Działu Usług Pozafinansowych Komputronik.

Specjaliści Komputronik, który od grudnia ub.r. świadczy usługi archiwizacji danych on-line Komputronik msejf Natychmiastowe Odzyskanie Danych, wymienia 10 powodów, dla których jest to lepszy sposób backup’u niż przechowywanie materiałów cyfrowych na tradycyjnych płytach CD lub innych nośnikach.

  1) Backup on-line może być prowadzony na bieżąco, a więc każda zmiana w pliku czy folderze jest natychmiast archiwizowana na wirtualnych serwerach. W przypadku tradycyjnych nośników aktualizacja odbywa się raz na jakiś czas. Zwykle nie ma więc możliwości, aby odzyskać dane z ostatnich kilku dni, a nawet tygodni.

  2) Backup on-line jest bardzo dyskretny, nikt – poza właścicielem hasła i klucza – nie ma dostępu do danych cyfrowych. W przypadku tradycyjnych nośników należałoby w tym celu użyć kasy pancernej.

  3) Backup on-line jest bezpieczny – każdy plik, który opuszcza komputer jest nieczytelny dla osób postronnych. Przykładowo, usługa Komputronik msejf wykorzystuje taki szyfr, jakiego używa Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa (NSA) dla danych z klauzulą Top Secret. W przypadku tradycyjnych nośników, na przykład pamięci flash, istnieje ryzyko kradzieży lub przypadkowej utraty danych (wystarczy zwykłe wysunięcie się nośnika z kieszeni).

  4) Backup on-line znajduje się zawsze w tym samym miejscu, podczas gdy płyty CD mogą zawieruszyć się na przykład podczas przeprowadzki.

  5) Backup on-line nie zajmuje przestrzeni – na przykład Komputronik SA w ramach usługi Komputronik msejf oferuje konto o nieograniczonej pojemności. Użytkownik może więc archiwizować tyle danych, ile chce bez obawy o konieczność dokupienia kolejnej szafki.

  6) Backup on-line nie ulega zarysowaniom i innym uszkodzeniom, jak ma to czasem miejsce w przypadku płyt CD czy pendrive’ów.

  7) Backup on-line nie zabiera czasu, czego nie można powiedzieć o zgrywaniu zawartości jednego lub kilku dysków twardych na płyty CD. Przy dużej ilości danych wypalanie krążków musi potrwać, a przecież można byłoby spożytkować ten czas znacznie przyjemniej.

  8) Backup on-line spełni swoje zadanie i pozwoli na archiwizację lub odzyskanie danych nawet, gdy uszkodzony zostanie czytnik płyt.

  9) Backup on-line jest niezależny od postępujących, nieuniknionych zmian w standardach napędów i nośników, jak również od upływu czasu. Tymczasem niektórzy użytkownicy płyt CD, które zostały wypalone kilka lat wcześniej, zgłaszają problemy z ich poprawnym odczytem.

  10) Backup on-line jest w pełni wystarczający. Nie trzeba więc używać kilku rodzajów nośników (płyt CD, pamięci flash, dysków twardych, NAS-ów etc.) do przechowywania tych samych plików dla ich większego bezpieczeństwa.

Usługa Komputronik msejf

Komputronik msejf zapewnia stałe bezpieczeństwo danych. Użytkownik nie musi pamiętać o konieczności archiwizowania plików. Do wyboru ma dwa plany archiwizacji: Non-stop oraz Codzienny. Wybierając plan Non-stop ma pewność, że aplikacja będzie archiwizowała wybrane przez niego dyski i/lub rodzaje plików zawsze wtedy, kiedy dokona w nich zmiany. Wybierając opcję Codziennie, aplikacja wykona backup wybranych dysków i/lub plików raz dziennie – o godzinie wskazanej przez użytkownika.

W przypadku utraty danych np. poprzez nieoczekiwaną awarię, utratę komputera lub nieumyślne skasowanie usługa umożliwia natychmiastowe ich odzyskanie. Użytkownik może zarządzać swoim kontem, archiwizacją danych i ich odzyskiwaniem zarówno online, jak też za pośrednictwem programu zainstalowanego na dysku komputera.

Instalacja programu trwa około 60 sekund, zaś konfiguracja odbywa się w 3 prostych krokach. Przygotowane i oferowane użytkownikom konta różnią się pojemnością: 10GB i Nieograniczone. Przykładowo: na koncie 10 GB orientacyjnie mieści się około 2 000 utworów muzycznych, 2 500 zdjęć lub 20 000 dokumentów. Dla użytkowników, którzy przed zakupem chcieliby przetestować usługę, Komputronik SA przygotował konta o pełnej funkcjonalności i pojemności aż 5 GB.

Dostępne okresy aktywności kont to 12, 24 i 36 miesięcy. Aplikację można zainstalować na każdym komputerze, który korzysta z systemu operacyjnego Windows XP, Windows Vista oraz Windows 7. Długość pierwszego backupu zależy od szybkości łącza internetowego oraz ilości plików do archiwizacji. Dla przykładu: 1 GB danych będzie archiwizowany około 45 minut przy szybkości wysyłki danych 512 kb, natomiast przesłanie 10 GB danych przy prędkości 1024 kb zajmie około 5 godzin.

Aplikacja zabezpiecza wszystkie zdeponowane w nim dane kilkakrotnie, tworząc ich kopie zapasowe na kilku wirtualnych serwerach jednocześnie. W ten sposób nawet, jeśli któryś z nich ulegnie awarii, aplikacja automatycznie przełącza się na inny. Cena usługi, w zależności od pojemności konta oraz czasu trwania, wynosi od około 8 do 18 zł miesięcznie. Wszelkie niezbędne informacje zawarte są na stronie www.msejf.komputronik.pl.

źródlo: Komputronik

Kan

Autor |2011-03-21T13:09:24+01:0021 marca 2011 13:09|Kategorie: Inne, Internet mobilny, Newsy, Rynek|Tagi: |2 komentarze

2 komentarze

 1. pies 21 marca 2011 w 16:12 - Odpowiedz

  1. bzdura – zalezy od sposobu backup’u danych
  2. bzdura – w przypadku protokolu transferu danych tak, ale nikt nie wspomina, ze pliki zapisywane na serwerze sa czytelne dla wszystkich pracownikow firmy hostingowej!!!
  3. patrz punkt 2
  5. tak, tylko zapewne zamiast dokupwac szafki trzeba dokupowac miejsce na dysku
  6. tak, ale tylko jesli firma hostingowa uzywa dodatkowego backupu – jesli nie to grozi taka sama utrata danych jak w innych przypadkach
  7. bzdura – zabiera duuuuzo wiecej czasu (lacza sa wolniejsze od pendrive’ow i dvd), nie wspominajac o odtwarzaniu np. 300GB z sieci!!! :O

  czyli 6 z 10 argumentow odpada…

 2. cena 21 marca 2011 w 16:20 - Odpowiedz

  no i dochodzi cena. google daje za 5$ 20gb miejsca na rok czasu 😉

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile