Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Operatorzy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Telefony, UPC, Wydarzenia-Technologia VoLTE i Wi-Fi Calling już dostępna dla klientów usługi komórkowej UPC

Technologia VoLTE i Wi-Fi Calling już dostępna dla klientów usługi komórkowej UPC

Wszyscy klienci usługi komórkowej UPC mogą już korzystać z technologii VoLTE, pozwalającej na realizowanie połączeń głosowych najwyższej jakości w technologii LTE. Jednocześnie, klienci zyskali także dostęp do Wi-fi Calling – usługi umożliwiającej realizację połączeń głosowych poprzez sieć wifi, bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji czy komunikatorów w telefonie.

 

Korzyści płynące z VoLTE i Wi-fi Calling

VoLTE to technologia, która pozwala dużo szybciej nawiązywać połączenia w stosunku do 2G lub 3G. Dodatkowo dzięki zastosowaniu wielu rozwiązań wzmacniających jakość dźwięku, wykonywanie połączeń w technologii VoLTE sprawia wrażenie jakby nasz rozmówca był tuż obok. Ponadto podczas połączeń VoLTE nie spada prędkość Internetu, dzięki czemu bez obaw można korzystać z technologii LTE w trakcie rozmowy.

Będąc w zasięgu sieci Wi-Fi, za pośrednictwem Wi-Fi Calling, można wykonywać i odbierać połączenia, a także wysyłać i odbierać SMSy na terenie całego świata. Ponadto użytkownicy urządzeń iPhone i tych z systemem Android produkowanych od 2019 roku mają możliwość wysyłania i odbierania MMS-ów za pośrednictwem Wi-fi Calling.

 

Jak włączyć VoLTE i Wi-fi Calling?

Technologia VoLTE jest udostępniona automatycznie dla wszystkich klientów usługi komórkowej UPC. Należy pamiętać, że aby korzystać z technologii VoLTE należy posiadać telefon wspierający tę technologię. Aktualna lista telefonów wspierających VoLTE dostępna jest tutaj.

W przypadku Wi-fi Calling , aby włączyć funkcję „Połączenia przez wifi”/„Rozmowy przez wifi” w ustawieniach Twojego urządzenia:

ANDROID: 1. Otwórz aplikację Telefon (ikona słuchawki). 2. Kliknij Więcej, a potem Ustawienia. 3. Kliknij Połączenia. 4. Włącz Połączenia przez wifi.

iOS: 1. Wejdź w ustawienia urządzenia. 2. Kliknij Telefon 3. Włącz funkcję Rozmowy przez wifi.

Lista modeli telefonów obsługujących Wi-Fi Calling dostępna jest tutaj.

 

Czy korzystanie z technologii VoLTE i Wi-fi Calling jest dodatkowo płatne?

Za wszystkie korzyści wynikające z korzystania z VoLTE klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Połączenia realizowane z wykorzystaniem tej technologii rozliczane są jak zwykłe połączenie głosowe. VoLTE dostępne jest również w roamingu międzynarodowym.

UPC nie pobiera opłat za możliwość korzystania z Wi-Fi Calling, a rozmowa/SMS/MMS wykonane przez Wi-Fi Calling rozliczane są zgodnie z cennikiem oferty, z której korzysta klient – zawsze tak jak rozmowa/SMS wykonana z Polski.Autor |2022-06-28T08:50:51+02:0028 czerwca 2022 08:30|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Telefony, UPC, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.